Nodokļu risks ir nekorekti aprēķināts vai nomaksāts nodokļa apmērs, kas uzņēmumam rada zaudējumus, ja tas savlaicīgi netiek atklāts un novērsts. Laika trūkuma un mainīgās likumdošanas dēļ uzņēmējs, kurš nav specializējies nodokļu līkločos, var nespēt izsekot līdzi visiem jauninājumiem nodokļu vidē, un pilnībā iedziļināties finanšu procesos. Tāpēc aktuāls ir jautājums, kā uzņēmēji, īpaši šajos, izaicinošajos laikos, var turpināt savu darbību un domāt par biznesa attīstības prioritātēm, neuztraucoties par potenciāliem nodokļu riskiem.
Finanses un nodokļi
10:57, 25. Feb. 2021
2020. gada nogalē tika pieņemti ilgi gaidītie grozījumi normatīvajos aktos, saskaņā ar kuriem turpmāk arī sabiedrību ar ierobežotu atbildību darbinieki varēs iegūt savā īpašumā uzņēmumu kapitāla daļas jeb akciju opcijas. Līdz šim tāda iespēja bija tikai akciju sabiedrību darbiniekiem.
Finanses un nodokļi
07:00, 17. Feb. 2021
Kā mainījusies iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu piemērošanas kārtība 2021. gadā? Kādu ietekmi tā atstāj uz autoratlīdzības saņēmēja ienākumu apmēru salīdzinājumā ar nodokļu piemērošanas kārtību 2021. gadā?
Arhīvs
Finanses un nodokļi
07:00, 27. Jan. 2021
Lai gan akciju tirgū valda pozitīvs noskaņojumu, tā konjunktūru aptumšo dažādi riska faktori. Galvu reibinošie akciju cenu kāpumi laikā, kad banku depozīti vairs nesniedz finanšu atdevi, rada labvēlīgu augsni cerībām uz ātru un vieglu peļņu. Vienlaikus nedrīkst aizmirst par pieaugušajiem riskiem saistībā ar nenoteiktību, kas cerības uz pasakainu peļņu var pārvērst nepatīkamās atskārsmēs un iespaidīgos zaudējumos.
Arhīvs
Finanses un nodokļi
07:00, 21. Jan. 2021
Raksta pirmajā daļā, ko publicējām 2021. gada 5. janvārī, tika uzsvērts, ka ar 2021. gada budžeta likumu grozījumiem izdarīts viss iespējamais, lai turpmāk nebūtu izdevīgi strādāt ne mikrouzņēmumu nodokļu maksātāja, ne saimnieciskās darbības veicēja statusā.
Šajā rakstā informējam par izmaiņām mikrouzņēmēju nodokļos, jauno nodokļu maksāšanas kārtību, solidaritātes nodokli un citiem uzņēmējiem svarīgiem jautājumiem.
Arhīvs
Finanses un nodokļi
07:00, 14. Jan. 2021
Uzņēmumu reģistrs akceptē, ka publiskai akciju sabiedrībai nav iespējams noteikt patiesos labuma guvējus. Taču bankas pieprasa kā patiesos labuma guvējus norādīt valdes locekļus? Vai tas ir likumīgi?
Arhīvs
Finanses un nodokļi
07:00, 8. Jan. 2021
Ar 2021. gada budžeta likumu grozījumiem izdarīts viss iespējamais, lai vairāk nebūtu izdevīgi strādāt ne mikrouzņēmumu nodokļu maksātāja, ne saimnieciskās darbības veicēja (no 2023. gada) statusā, bet patentmaksas sistēma ir faktiski likvidēta, jo iespējama vien pensionāriem un invalīdiem.
Arhīvs
Finanses un nodokļi
07:00, 5. Jan. 2021
Kriptovalūtām, kas radās pasaules finanšu krīzes laikā ap 2008. – 2009. gadu, joprojām piemīt vairāki būtiski riski, tāpēc kriptoaktīvi uzskatāmi par ļoti augsta riska ieguldījumiem. To vērtība var samazināties līdz nullei, netiek nodrošināta ieguldītāju aizsardzība, pastāv krāpniecības riski, bet nozagtus kriptoaktīvus nav iespējams atgūt.
Arhīvs
Finanses un nodokļi
07:00, 28. Dec. 2020
Mikrouzņēmums saviem darbiniekiem iegādājas veselības apdrošināšanas polises uz gadu. Vai apdrošināšanas summa jāuzskata par darbinieku algu? Vai par to papildus mikrouzņēmumu nodoklim jāmaksā vēl kādi nodokļi? Kā polises izdevumus norādīt grāmatvedībā?
Arhīvs
Finanses un nodokļi
07:00, 9. Dec. 2020
Turpinoties Covid-19 ierobežojumiem, valdība ir lēmusi par atbalsta pasākumiem Covid-19 skartajiem uzņēmumiem.
Arhīvs
Finanses un nodokļi
07:00, 3. Dec. 2020
Tuvākā nākotnē paredzama daudzu mazo uzņēmumu likvidācija. Vai pamatkapitāla izmaksa to īpašniekiem jāapliek ar iedzīvotāju ienākuma nodokli? Būtībā, ieguldot naudu uzņēmuma dibināšanā, par to jau nodokļi bija samaksāti.
Arhīvs
Finanses un nodokļi
07:00, 26. Nov. 2020
Finanšu tehnoloģiju jeb fintech nozare pakāpeniski nobriest, piedāvājot arvien plašāku finanšu pakalpojumu klāstu. Vienlaikus nozares kopējā ietekme uz finanšu sektora darbību lielā mērā ir atkarīga no fintech uzņēmumu skaita, kā arī to biznesa modeļiem. Esošie empīriskie pētījumi liecina, ka dažādās valstīs fintech uzņēmumu uzskaite būtiski atšķiras, jo nepastāv universālas fintech definīcijas un klasifikācijas sistēmas. Arī izpratne par fintech biznesa modeļiem joprojām ir sākumstadijā, jo trūkst vienotas izpratnes par to atribūtiem.
Arhīvs
Finanses un nodokļi
10:30, 25. Nov. 2020
Ja vēlaties iegādāties jaunu auto, atliek vien to izvēlēties. Ja skatāties uz “tautas” klases auto vērtībā zem 50 000 eiro (bez PVN), tad šis raksts nav domāts jums, taču, ja plānojat iegādāties “premium” klases auto vērtībā virs 50 000 eiro un reģistrēt to uz uzņēmumu, jāņem vērā pāris lietas, kas var ietekmēt jūsu lēmumus.
Arhīvs
Finanses un nodokļi
07:00, 9. Nov. 2020
Septembrī stājās spēkā grozījumi Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā, kas paredz valsts atbalstu jaunuzņēmumiem padarīt pieejamāku. Aplūkosim plašāk izmaiņas, kas ieviestas ar minētajiem grozījumiem!
Arhīvs
Finanses un nodokļi
07:00, 27. Okt. 2020
Ja fiziskai personai ir komerctelpu nomas līgums ar juridisku personu un tā iznomā tālāk šīs telpas savai komercsabiedrībai ar noteikumu, ka apmaksa par telpu nomu tiek veikta pa tiešo telpu iznomātājam (juridiskai personai), vai šajā gadījumā ir pienākums maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) par fizisku personu? Līgumā atrunāts, ka apmaksa par nomu un komunālajiem izdevumiem tiek veikta pa tiešo iznomātājam. Tiek sagatavoti rēķini, pie apmaksas rekvizītiem norādot iznomātāja datus.
Arhīvs
Finanses un nodokļi
07:00, 22. Okt. 2020