Ne visiem padodas naudas krāšana, bet ik viens ir spējīgs iekrāt nepieciešamo naudas summu savu vēlmju īstenošanai. Un katram noteikti ir kas tāds, ko gribētos nopirkt, bet šobrīd to nevar atļauties.

Kad nepietiek līdzekļu

Bieži vien gadās situācijas, kad līdz vēlamajam pirkumam pietrūkst pavisam nedaudz. Viens no variantiem, ko darīt, ir, piemēram, auto kredīts vai kāds cita veida aizdevums. Apvienojot abas summas būs iespēja iegādāties sev iecerēto.

Protams, ir arī citas metodes, kā sakrāt nepieciešamo summu. Vispirms ir jāsāk ar vēlamās mantas izvēli, lai būtu arī zināma nepieciešamā summa.

Kad nekur nesteidzies

Ja vēlamā prece nav pirmās nepieciešamības, kā arī summa nav diez ko liela, tad vari vienkārši pamazām krāt un par to pat pārāk nedomāt. Piemēram, vari visas viena vai divu eiro monētas, kas tev katru vakaru ir makā, ielikt krājkasē.

To pašu var darīt arī ar virtuālo naudu, piemēram, ieskaitot kādu noteiktu summu krājkontā vai vienkārši kādā citā bankas kontā – tajā, kurš nav tavs pamata bankas konts. Ja nav nepieciešams šo summu sakrāt konkrētā termiņā, tad vari atlikt nelielas naudas summas – tu pat nepamanīsi, ka esi šo naudu nolicis malā.

Ja krāšanai ir noteikts termiņš

Var gadīties, ka pirkums ir jāveic salīdzinoši ātri. Piemēram, ja kāda svarīga ierīce kā ledusskapis vai veļas mašīna sāk niķoties – tad ir skaidrs, ka drīz būs jāpērk jauna iekārta, un tas nav nekāds lētais pirkums.

Ja nauda jāsakrāj jeb jāatliek īsā un konkrētā termiņā, tad šī krāšanas metode ir nedaudz citādāka. Vispirms jāzina aptuvenā preces vērtība. Tad jānosaka datums, līdz kuram vēlies šo summu sakrāt.

Kad tas būs izdarīts, tad varēsi aprēķināt, cik daudz naudas jāatliek katru mēnesi vai katru nedēļu. Būs zināma konkrēta summa, tādējādi tu zināsi cik daudz papildus naudas jāatliek.

Izdevumu samazināšana

 Ja, piemēram, tev jāatliek 50 eiro mēnesī, lai sakrātu vēlamajam pirkumam, taču nav iespējams to darīt, tad atliek atteikties no kāda lielāka vai ne tik vajadzīga izdevuma. Ja pirkums ir patiešām vajadzīgs, tad tas būs tā vērts.

 Nevajag, protams, pārspīlēt un atteikties no pilnīgi visām izklaidēm un pārtikt tikai no maizes un ūdens. Pilnīgi pietiek, ja pāris mēnešus vienkārši atteiksies no kādas ekstras, pie kuras esi pieradis.

No kā atteikties?

Pirmais, no kā atteikties, ir spontānie pirkumi. Visbiežāk tādi tiek veikti, kad ej uz pārtikas veikalu bez saraksta. Centies vienmēr iet uz veikalu ar sarakstu un nepirkt neko, kas tajā nav.

Atsakies no jauna apģērba (izņemot, ja tas tiešām ir nepieciešams, jo pēdējie zābaki saplīsuši). Nekas traks nenotiks, ja pāris mēnešus neiegādāsies jaunu kreklu vai zeķes.

Ir iespējams atteikties no spontāniem pirkumiem, ja tu sevi noskaņo, ka tas būs tikai uz krāšanas laiku. Tāpēc ir svarīgi sākumā aprēķināt, cik ilgs laiks vajadzīgs, un cik daudz mēnesī jāatliek.

Ar pārtikas izvēli var lieliski ietaupīt. Nav jāatsakās no produktiem, bet vienkārši dārgākie produkti jāaizstāj ar ko citu. Piemēram, tā vietā, lai vakariņās ēstu lasi, izvēlies vistas fileju.

Kalendārs

Neaizmirsti arī savā kalendārā (vai telefonā, ja nav  kalendāra) atzīmēt datumu, līdz kuram nāksies nedaudz ciešāk savilkt jostu jeb atteikties no ierastajiem paradumiem. Ja ir nostatīts beigu datums, tad sakrāt būs daudz vieglāk.