Bildes palīdz labāk izprast sarežģītas lietas – arhitekti zīmē māju fasādes un telpu plānus, datora uzbūvi attēlo blokshēmas. Līdzīgi mēs uz vienas lapas varam salikt visus uzņēmuma procesus, kur katrs no tiem ir lielāks vai mazāks "klucītis" vai "zobrats" kopējā mehānismā.

Jāatgādina, ka katrs process pats arī ir vēl vairāku aktivitāšu kopums. Dažkārt tas ir kā labi saprotams iekārtas mezgls, bet citreiz var būt arī kā maģiska "melnā kaste".

Cik detalizēti?

Veidojot t.s. procesu karti, ir svarīgi atrast pareizo detalizācijas līmeni. Ja procesu kartē būs vien trīs vai četri "klucīši", piemēram, "Plānojam", "Ražojam", "Pārdodam", tā būs pārāk vispārīga un bezjēdzīga. Ja "klucīši" būs 40, tad karte būs pārāk detalizēta un daudziem nesaprotama. Nelielā uzņēmumā parasti ar apmēram 10 vai padsmit procesiem izdodas pietiekami labi parādīt uzņēmuma darbības loģiku. Lai aina būtu pārskatāmāka, piemēram, vadības procesus var parādīt kā vienu procesu kopu. Lai labāk atspoguļotu ražošanas loģiku, procesu kartē var atsevišķi izdalīt arī būtiskākos posmus, piemēram, "Sagādāt izejvielas", "Saražot produktus", "Uzglabāt gatavo produkciju".