Ikdienai kļūstot dinamiskākai, arvien lielāku popularitāti iegūst bezkontakta norēķini. Arī Latvijā, no 2017. gada pieejama šāda maksāšanas iespēja – sākotnēji ar telefoniem un īpašām aprocēm, taču šobrīd – maksāt iespējams arī ar viedpulksteni. Nepilnu gadu “Swedbank” Baltijas valstīs piedāvā norēķināties ar “Garmin Pay”, un arī Latvijā tas kļuvis par vienu no aktīvā dzīvesveida piekritēju iecienītākajiem maksājuma veidiem.

“Viedierīču loma bankas pakalpojumu izmantošanā pieaug visos segmentos. Līdz ar to, populārāka kļūst arī iespēja maksāt ar viedpulksteni. Būtiski piebilst, ka norēķiniem izmantot viedpulksteni ir tikpat droši, kā bezkontakta maksājumu kartes. Brīdī, kad 2019. gada vasarā “Swedbank” kļuva pieejams pakalpojums norēķināties ar “Garmin Pay”, tas ātri vien kļuva populārs, jo sistēma kopumā ir ērta, ātra un ļoti parocīga. Šāds maksāšanas veids ir ļoti pateicīgs aktīvā dzīvesveida piekritējiem – dodoties sportot, nav nepieciešams domāt par to, kur ielikt monētas, lai, piemēram, nopirktu ūdeni – naudasmaks vienmēr būs uz rokas,” par inovācijas pieprasījumu Latvijā stāsta Vadims Frolovs, “Swedbank” klientu servisa pārvaldes vadītājs Latvijā.

Esam gandarīti par sadarbību ar “Swedbank”, kas šo pakalpojumu veiksmīgi ieviesa Latvijā un ceram, ka ar laiku “Garmin Pay” sistēmu gatavas ieviest būs arī citas bankas Latvijā. Tas ir loģiski, jo viedpulksteņu lietotāju skaits Latvijā palielinās ik dienas, un ir efektīvi spēt izmantot visas tā funkcijas, tostarp iespēju norēķināties. “Garmin Pay” tiek iestrādāts visos jaunākajos viedpulksteņu modeļos. Aktīvā dzīvesveida piekritēji šo viedpulksteņa funkciju atzīst par vienu no labākajām – tādā veidā aiztaupot sev nepieciešamību nēsāt līdzi skaidru naudu vai maksājumu karti ko, piemēram, sportojot, ir risks pazaudēt,” pieredzē dalās Dmitrijs Ļisicins, zīmola "Garmin" produktu pārstāvis Baltijas valstīs.

Lietojot “Garmin Pay” sistēmu, tā darbojas līdzīgi kā kartes piesaistīšana jūsu viedtelefonam. Jūsu kartes dati tiek savienoti ar viedpulksteni. Lai sāktu lietot “Garmin Pay”, nepieciešams viedpulkstenis, kas atbalsta šo funkciju, “Swedbank” Mastercard, kas piemērota bezkontakta maksājumu veikšanai, kā arī aktivizētai internetbankai un “Swedbank” mobilajai aplikācijai. Jābūt instalētai un ar pulksteni sinhronizētai “Garmin Connect” mobilajai lietotnei, kā arī “Swedbank” bezkontakta kartei jābūt reģistrētai “Garmin” lietotnes maciņa sadaļā. Lietojot Garmin Pay” jūsu dati tiks aizsargāti ar 4 ciparu PIN kodu, kas darbojas kā aizsardzības funkcija, lai iepirkšanās būtu droša.