Kapitālsabiedrības iegādes darījuma pēdējo – izšķirīgo – posmu pēc iegādes vai apvienošanas darījuma pabeigšanas juridiskajā praksē dēvē par pēciegādes vai pēcapvienošanās integrāciju. Daudzi šķēpi lauzti tieši šajā – iegādes darījuma noslēdzošajā – integrācijas posmā. Kāpēc? Atbilde ir samērā vienkārša. Lielākoties tāpēc, ka nav izpratnes par pēciegādes integrācijas procesa nozīmīgumu, tā sekām vai arī nav vēlmes papildus ieguldīt administratīvos un finanšu resursus tā īstenošanai.
Juridiski padomi
07:00, 9. Feb. 2021
Latvijā faktiski ir trīs dažādi stāsti par būvniecību - publiskais sektors, privātais sektors un atsevišķi izdalāms no privātā sektora - privātmāju būvniecība, kas, manuprāt, tiek vāji kontrolēta un norit pašplūsmā. Profesionālā pieredze rāda, ka problēmas būvniecības procesā ir dažādas un tam par pamatu var būt virkne aspektu. Tāpēc ir svarīgi būvniecības procesa principi, ko visvairāk vajadzētu apgūt tieši publiskā pasūtījuma veicējiem.
Juridiski padomi
07:00, 17. Dec. 2020
Turpinot rakstu ciklu par SIA iegādi, šoreiz par SIA kapitāldaļu pirkuma līguma sagatavošanu un pircēja īpašumtiesību nostiprinājumu uz iegādātām kapitāldaļām.
Juridiski padomi
07:00, 14. Dec. 2020
Vai patentmaksas maksātājs (piemēram, frizieris) var būt vienlaikus kāda uzņēmuma (SIA, kas nodarbojas arī ar kosmetoloģijas procedūrām un frizūru veidošanu) īpašnieks? Respektīvi, tikai saņemt dividendes, bet nestrādāt tajā, vai arī veikt tajā kādus nesaistītus pienākumus, piemēram, grāmatvedības kārtošanu?
Juridiski padomi
07:00, 11. Dec. 2020
Lai izpildītu Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma (Naudas atmazgāšanas likums) prasības, jāveic virkne dažādu darbību, tostarp klienta izpēte un identifikācija šajā likumā noteiktajā kārtībā, kā arī jāiegūst tā dokumenta kopija, uz kura pamata veikta klienta identifikācija. Personīgajā pieredzē balstīti novērojumi liecina, ka šajā procesā personas datu aizsardzība nereti paliek otrajā vai pat trešajā plānā.
Juridiski padomi
07:00, 7. Dec. 2020
Turpinot rakstu sēriju par inženierkonsultanta institūtu būvniecības procesā un izmaiņām, ko šāda institūta ieviešana varētu nozīmēt būvniecības procesam un sabiedrībai kopumā, šoreiz pievērsīsimies ietekmei uz būvniecības izmaksām, kādas būvniecības ierosinātājam radīsies līdz ar inženierkonsultanta piesaistīšanu.
Juridiski padomi
07:00, 23. Nov. 2020
Šis raksts aizsāk vairāku rakstu sēriju par SIA kapitāldaļu iegādi, kurā pievērsīšu uzmanību nozīmīgākajām kapitāldaļu pirkšanas un pārdošanas darījuma niansēm, bet šoreiz – risku izvērtējumam. Kapitāldaļu iegādes procesa secīgs apraksts varētu būt interesants gan uzņēmējiem, kuri plāno paplašināt vai diversificēt savu uzņēmējdarbību, potenciāliem investoriem, kuri aplūko kādu uzņēmumu kā potenciālo investīciju objektu, vai arī pakalpojumu sniedzējiem, kuri sniedz saviem klientiem atbalstu uzņēmumu iegādes darījumos.
Juridiski padomi
07:00, 16. Nov. 2020
Šobrīd e-komercija attīstās ātrāk nekā jebkad iepriekš. Iepirkšanās tiešsaistē kļuvusi par vienu no izplatītākajām interneta lietotāju aktivitātēm. Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes 2019. gada dati, pērn 53,8% Latvijas iedzīvotāju izmantojuši internetu, lai iegādātos dažādas preces un pakalpojumus. Paredzams, ka šis rādītājs pēc ārkārtējās situācijas būs audzis.
Juridiski padomi
12:25, 13. Nov. 2020
Par ko cilvēkam jāatbild, realizējot savas vēlmes? Atbilde ir vienkārša – jāsaprot, ko patiešām vēlas un vai pieejami pietiekami līdzekļi, lai vēlmi realizētu. Ja skatāmies šaurāk, proti, uz būvniecības nozari, aktuālo likumdošanas izmaiņu dēļ aktualizējas jautājums – par ko būvniecības procesā atbild pasūtītājs?
Juridiski padomi
07:00, 20. Okt. 2020
Kapitālsabiedrības dibinātāji ir tiesīgi noteikt statūtos papildu noteikumus ar mērķi reducēt iespējamos kapitālsabiedrības reiderisma riskus un konsekventi palielināt kapitālsabiedrības lēmumu pieņemšanas drošību. Aplūkosim gadījumu, kurā statūtu dēļ kapitālsabiedrība novesta pie piespiedu likvidācijas!
Juridiski padomi
07:00, 22. Sep. 2020
Mātes, meitas, māsas… – saistības uzņēmumu starpā mēdz būt dažādas, arī iemesli uzņēmumu grupu izveidei katram ir savi. Jauniem uzņēmumiem attīstoties vai jau esošajiem uzņēmumiem uzsākot saimniecisko darbību citās nozarēs, nereti rodas jautājumi par paplašināšanās iespējām un piemērotākajām metodēm uzņēmumu grupas izveidei un pārvaldīšanai.
Juridiski padomi
07:00, 3. Sep. 2020
Komerclikumā noteikts, ka kapitālsabiedrības (sabiedrības ar ierobežotu atbildību vai akciju sabiedrības) statūti kopā ar dibināšanas līgumu ir kapitālsabiedrības dibināšanas dokumenti. Kas saskaņā ar Komerclikumu obligāti iekļaujams statūtos un ko būtu vēlams iekļaut, lai izvairītos no turpmākām nesaskaņām dalībnieku starpā? Šoreiz par sabiedrībām ar ierobežotu atbildību.
Juridiski padomi
07:00, 27. Aug. 2020
Kā pārdot viena dalībnieka SIA? Atbildi sniedzam, analizējot lasītāja situāciju: man pieder mikrouzņēmums – SIA, bet tā darbība Covid-19 krīzes dēļ izskatās, ka nebūs turpināma. SIA nav nodokļu parādu, kreditoru un debitoru parādu. Kādi nodokļi par saņemto summu man kā īpašniekam jāietur un jāpārskaita budžetā? Kādi nodokļu riski var rasties? Vai veidojas ar pievienotās vērtības nodokli apliekama summa?
Juridiski padomi
07:00, 3. Aug. 2020
Pēc teju divus gadus ilgušā darba ar mērķi stiprināt patērētāju tiesību aizsardzības noteikumu labāku izpildi un modernizēšanu Eiropas Savienības (ES) līmenī 2019. gada nogalē tika pieņemta Eiropas parlamenta un Padomes direktīva 2019/2161 (Omnibus direktīva). Tā, pirmkārt, nodrošina iespēju gūt kompensāciju par pārdevēju pārkāpumiem un, otrkārt, modernizē jau esošā regulējuma izpratni.
Juridiski padomi
07:00, 22. Jūl. 2020
Kā pareizi piešķirt atlaides? Normatīvajos aktos ir noteiktas vairākas nianses, kas ir jāzina un jāievēro uzņēmumiem, žurnālam "iTiesības" skaidro Kristīne Patmalniece, ZAB "COBALT" zvērināta advokāte.
Juridiski padomi
07:00, 25. Jūn. 2020