Kapitālsabiedrības dibinātāji ir tiesīgi noteikt statūtos papildu noteikumus ar mērķi reducēt iespējamos kapitālsabiedrības reiderisma riskus un konsekventi palielināt kapitālsabiedrības lēmumu pieņemšanas drošību. Aplūkosim gadījumu, kurā statūtu dēļ kapitālsabiedrība novesta pie piespiedu likvidācijas!
Juridiski padomi
07:00, 22. Sep. 2020
Mātes, meitas, māsas… – saistības uzņēmumu starpā mēdz būt dažādas, arī iemesli uzņēmumu grupu izveidei katram ir savi. Jauniem uzņēmumiem attīstoties vai jau esošajiem uzņēmumiem uzsākot saimniecisko darbību citās nozarēs, nereti rodas jautājumi par paplašināšanās iespējām un piemērotākajām metodēm uzņēmumu grupas izveidei un pārvaldīšanai.
Juridiski padomi
07:00, 3. Sep. 2020
Komerclikumā noteikts, ka kapitālsabiedrības (sabiedrības ar ierobežotu atbildību vai akciju sabiedrības) statūti kopā ar dibināšanas līgumu ir kapitālsabiedrības dibināšanas dokumenti. Kas saskaņā ar Komerclikumu obligāti iekļaujams statūtos un ko būtu vēlams iekļaut, lai izvairītos no turpmākām nesaskaņām dalībnieku starpā? Šoreiz par sabiedrībām ar ierobežotu atbildību.
Juridiski padomi
07:00, 27. Aug. 2020
Kā pārdot viena dalībnieka SIA? Atbildi sniedzam, analizējot lasītāja situāciju: man pieder mikrouzņēmums – SIA, bet tā darbība Covid-19 krīzes dēļ izskatās, ka nebūs turpināma. SIA nav nodokļu parādu, kreditoru un debitoru parādu. Kādi nodokļi par saņemto summu man kā īpašniekam jāietur un jāpārskaita budžetā? Kādi nodokļu riski var rasties? Vai veidojas ar pievienotās vērtības nodokli apliekama summa?
Juridiski padomi
07:00, 3. Aug. 2020
Pēc teju divus gadus ilgušā darba ar mērķi stiprināt patērētāju tiesību aizsardzības noteikumu labāku izpildi un modernizēšanu Eiropas Savienības (ES) līmenī 2019. gada nogalē tika pieņemta Eiropas parlamenta un Padomes direktīva 2019/2161 (Omnibus direktīva). Tā, pirmkārt, nodrošina iespēju gūt kompensāciju par pārdevēju pārkāpumiem un, otrkārt, modernizē jau esošā regulējuma izpratni.
Juridiski padomi
07:00, 22. Jūl. 2020
Kā pareizi piešķirt atlaides? Normatīvajos aktos ir noteiktas vairākas nianses, kas ir jāzina un jāievēro uzņēmumiem, žurnālam "iTiesības" skaidro Kristīne Patmalniece, ZAB "COBALT" zvērināta advokāte.
Juridiski padomi
07:00, 25. Jūn. 2020
Ja komersants nolemj izveidot kādu informatīvu materiālu par sava uzņēmuma darbību, parasti viņš vēlas to papildināt ar vizuālo materiālu – fotogrāfijām vai zīmējumiem. Tomēr jāņem vērā, ka saskaņā ar Autortiesību likuma 4. pantu visi vizuālie materiāli ir autordarbi, ko aizsargā autortiesības, un nevienam nav tiesību tos izmantot bez autoru atļaujas, vēsta "iTiesības".
Juridiski padomi
07:00, 22. Jūn. 2020
Preču zīmes reģistrācija ir viens no efektīvākajiem veidiem intelektuālā īpašuma aizsardzībai. Ņemot vērā arvien pieaugošo reģistrēto preču zīmju skaitu, praksē arvien izplatītāka kļūst intelektuālā īpašuma, tostarp preču zīmju, ieķīlāšana saistību izpildes nodrošināšanai. Raksta mērķis ir sniegt kopsavilkumu par preču zīmes komercķīlas nodibināšanu un īpatnībām.
Juridiski padomi
07:00, 10. Jūn. 2020
Ārkārtējās situācijas apstākļos, kad daudziem uzņēmumiem nav skaidra nākotne un uzņēmējdarbību ierobežojoši vai ietekmējoši lēmumi gan Latvijā, gan pasaulē tiek pieņemti un grozīti ik dienu, iespējams, atkarībā no uzņēmuma specifikas un ierobežojumu ietekmes var būt jāizvērtē komersanta darbības apturēšana uz laiku.
Juridiski padomi
07:00, 8. Jūn. 2020
Ar Ministru kabineta rīkojumu Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" un likumu "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību" valstī noteikts īpašs tiesisks režīms, kura laikā likumā noteiktajā kārtībā var tikt ierobežotas fizisku un juridisku personu tiesības un brīvības, kā arī noteikti papildu pienākumi. Kā uzņēmējam nepazust jaunajās prasībās? Kā pasargāt savu uzņēmumu no negatīvām sekām, tostarp piemērojot tiesiskās aizsardzības procesu?
Juridiski padomi
07:00, 4. Jūn. 2020
Lai gan Latvija ir viena no Eiropas līderēm savstarpējo aizdevumu jeb P2P kreditēšanā, Covid-19 satricinājis arī finanšu tehnoloģiju jeb fintech nozari. Kā norāda finanšu blogeris Kristaps Mors, pēdējos mēnešos četras Latvijas interneta platformas slēgtas vai pārtraukušas izsniegt naudu. Viņš uzskata, ka tad, ja tendence turpināsies, Latvija var kļūt slavena kā šīs nozares krāpšanas centrs.
Juridiski padomi
07:00, 7. Mai. 2020
Katra uzņēmēja interesēs ir stabila un efektīva sadarbības partneru darbība, kas veido paļāvību arī uz turpmāku kopēja labuma gūšanu nākotnē. Tas ir īpaši svarīgi, ja sadarbības partneri ir vitāli nepieciešami saimnieciskās darbības nodrošināšanai ilgtermiņā, piemēram, rūpniecības un būvniecības nozarē, kad vairāki komersanti ilgtermiņā saistīti kopīgā projektā.
Juridiski padomi
07:00, 27. Feb. 2020