2022.gadā Baltijas uzņēmumu apvienošanās un iegādes darījumu tirgus pēc 2021.gada, kas uzrādīja pēdējos gados rekordlielu darījumu skaitu, palēninājās. Galvenais iemesls bija Krievijas uzsāktais karš Ukrainā un ar to saistītā reģionālā, kā arī globālā ģeopolitiskā spriedze, sekojošā enerģētikas krīze, globāla ekonomikas lejupslīde, procentu likmju kāpums, rekordaugstā inflācija un citi ar to saistītie negatīvie faktori. Bet kā būt gataviem šādiem notikumiem? 

Uzņēmumu darījumi 2022.gadā

Lai arī 2022.gads bija izaicinājumu pilns, omēr ietekmējošo apstākļu radītās sekas uz darījumu tirgu un uzņēmējdarbību Baltijas valstīs nebija tik graujošas kā 2007.–2009.gada globālā recesija, un vismaz šobrīd ir pamats uzskatīt, ka Baltijas valstis šo krīzi izdzīvo veiksmīgi, kas ir iemesls pozitīvām prognozēm nākotnē.

2022.gadā darījumu skaits, salīdzinot ar 2021.gadu, samazinājās par 16%, arī kopējā darījumu vērtība kritās, tomēr kopumā 2022.gads joprojām saglabāja ievērojami augstāku aktivitāti, salīdzinot ar pirmspandēmijas un pirmā pandēmijas gada periodu (2018.–2020.gads), un ir pamatoti uzskatīt, ka šāda aktivitāte saglabāsies vai, iespējams, pat pieaugs arī 2023.gadā.  Īpaši augsta aktivitāte tiek prognozēta tādos sektoros kā enerģētika, jo īpaši atjaunojamā enerģija, tāpat arī aizsardzība un tehnoloģijas.