Latvijas vadošie gaļas pārstrādes uzņēmumi šī gada pavasarī izveidoja biedrību "Latvijas gaļas pārstrādātāju asociācija", lai veiktu kopīgu ieguldījumu nozares sakārtošanā. Turpinot uzsākto darbu šajā virzienā, biedrības ģenerāldirektors Normunds Štāls 2021. gada 10. septembrī parakstīja sadarbības līgumu ar Valsts ieņēmuma dienestu, kas paredz sadarbību nodokļu administrēšanas un godīgas konkurences veicināšanas jomā, kā arī mazināt gaļas pārstrādātāju nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, tādējādi samazinot negodīgas konkurences iespējas, informē biedrība "Latvijas gaļas pārstrādātāju asociācija".
"Biedrības darbības mērķis ir veicināt gaļas pārstrādes nozares ilgtspējīgu attīstību iesaistoties likumdošanas aktu, nozares reglamentējošo un saistošo noteikumu izstrādē un saskaņošanā. Mūsu asociācijas biedri ir Latvijas uzņēmēji, kuri ieinteresēti nodrošināt un radīt jaunas darbavietas ar konkurētspējīgu atalgojumu, kā arī ciešā sadarbībā ar valsts pārvaldes institūcijām veicināt nozares sakārtošanu, kas kāpinātu ražošanas jaudas, eksporta iespēju potenciālu un izrietoši nodokļu nomaksas apjoma palielināšanu Latvijas valsts budžetā. Mūsu mērķis ir veidot caurskatāmu un godīgu gaļas pārstrādes nozari, tāpēc vienu mazu soli sistēmas sakārtošanas virzienā esam spēruši – esam parakstījuši sadarbības līgumu ar VID, un ceram uz veiksmīgu un abpusēju sadarbību," norāda biedrības "Latvijas gaļas pārstrādātāju asociācija" ģenerāldirektors N. Štāls.
Biedrība apvieno piecus lielākos un vadošos Latvijas gaļas pārstrādes uzņēmumus. Tās dibinātāji – SIA "Kurzemes gaļsaimnieks", SIA "Gaļas pārstrādes uzņēmums "Nākotne"", SIA "Rēzeknes gaļas kombināts", SIA "Cēsu gaļas kombināts", SIA "Gaļas nams Ādaži". Biedrības dibinātāju kopējais brutto apgrozījums 2020. gadā sasniedza 135 953 566 eiro. Nodokļos un valsts nodevās nomaksātā summa 19 058 283 eiro, kā arī nodarbina vidēji 1500 cilvēku visā Latvijas teritorijā. Ražošanas procesa nodrošināšanai iesaistīto sadarbības partneru skaits ir aptuveni 3000, kā arī augsti pievienotās vērtības produkcijas realizācijā iesaistot vairāk, kā 5800 sadarbības partneru uzņēmumu tādās valstīs, kā – Lielbritānija, Nīderlande, Vācija, Dānija, Igaunija, Lietuva, Polija, Beļģija, Bulgārija, Ungārija, Itālija, Somija, Grieķija, Zviedrija, Īrija, Slovēnija, Ukraina un Ķīna.