Jauna dīkstāves gudrība vēsta – lai biznesu noturētu uz kājām, tas jāpārnes tiešsaistē un jāuzliek uz riteņiem. Kamēr auto tirgus kopumā šobrīd tur kāju uz bremzes pedāļa, atsevišķos tirgus segmentos valda piesardzīgs optimisms. Dati rāda, ka viena no šī laika biznesa veiksmes formulām ir komerctransports.

Pēc Auto asociācijas datiem, Covid-19 krīzes ietekmē aprīlī vērojams 55% jaunu auto reģistrāciju kritums. Auto segments, kur saglabājas augstāka klientu aktivitāte, ir komerctransports, kur vienlaikus novērojams mazākais kritums – 32% un straujāk pieaugusi klientu aktivitāte.

Eduards Ptičkins, autotirgotāja “Norde” tirdzniecības vadītājs, apstiprina – ja parasti komerctransports veido apmēram ceturto daļu no visiem pasūtījumiem, šobrīd, mērot klientu interesi, tā īpatsvars tirdzniecībā sasniedzis teju pusi.

Pieprasījums pēc komerctransporta balstīts racionālos, īstā biznesa domāšanā balstītos lēmumos. Pēc Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras datiem, šobrīd 31,3% no aptaujātajiem uzņēmējiem Latvijā izjūt pieprasījuma samazināšanos. Savukārt būtiski palielinājušies pārdošanas apjomi tiešsaistē, līdz ar to pastiprināti attīstās piegāžu ķēdes, kas rada prasību pēc autoparka palielinājuma.

Krīzes laikos, kā zināms, iegūst tie, kuri ātrāk piemērojas situācijai. Tie autosaloni, kuri piemērojas krīzes situācijai, saprot pieprasījumu tirgū, iedziļinās uzņēmēju problēmās un elastīgi pielāgojas, tie arī strādā un te notiek tirdzniecība. “Norde” auto centra tirdzniecības vadītājs Eduards Ptičkins stāsta, ka “Norde” pusi pieprasījuma sastāda Renault komerctransports un Dacia modeļi, savukārt otru pieprasījuma pusi sastāda Nissan un Renault vieglās automašīnas, kā arī pie mums Latvijā populārie krosoveri.

“Norde” komerctransporta nodaļa ir izveidojusi  speciālu, uzņēmumiem izdevīgu īstermiņa operatīvā līzinga piedāvājumu par komerctransporta nomu uz vienu gadu, jo risinājums ir nepieciešams šeit un tagad. “Galvenais šī piedāvājuma “āķis” ir izdevīgie nosacījumi un tas, ka automašīnām, kas kalpo uzticami, parasti klienti izvēlas pagarināt nomas termiņu. Domājam, ka arī pēc gada klienti Renault un Dacia automašīnas negribēs mainīt pret citām,” saka Eduards Ptičkins.

Tirgus tendences rāda, ka, neraugoties uz kritumiem vairākos segmentos, uzņēmumi, kuri savā darbībā izmanto komercauto, un auto tirgotāji, kuri elastīgi pielāgojas uzņēmumu interesēm, šobrīd tuvinājušies. ““Norde” ir atradusi labus sadarbības principus, jo saprot, kas vajadzīgs uzņēmējiem. Šīs krīzes īpatnība ir tā, ka attīstās tikai tie, kas ir elastīgi un gatavi smagi strādāt. Mēs ieklausamies klientos un cenšamies rast katram piemērotu risinājumu, tā “Norde” tirdzniecības vadītājs Eduards Ptičkins.