1.oktobra sēdē apstiprinātas Kultūras ministrijas ciešā sadarbībā ar mediju nozares profesionāļiem izstrādātās Mediju politikas pamatnostādnes 2024.–2027. gadam, informē Ministru kabinets.

Stipra Latvijas mediju vide un informatīvā telpa ietver sabiedrisko mediju attīstības nodrošināšanu, tuvinot medija darbībai nepieciešamā finansējuma apjomu Eiropas vidējam, padarot tā finansēšanas modeli prognozējamāku un caurskatāmāku, kā arī veicinot dažādu sabiedrības grupu sasniedzamību. Vienlaikus tikpat būtisks darbības virziens ir komerciālo mediju darbības vides uzlabošana, pilnveidojot mediju atbalsta mehānismus un normatīvos aktus, kā arīdzan latviskākas mediju vides un latviskākas informatīvās telpas veicināšana, palielinot latviešu valodas lietojumu gan komercmedijos, gan sabiedriskajā medijā.

Pamatnostādņu virziens – droša mediju vide – paredz stiprināt žurnālistu un mediju vides profesionāļu drošību, veicinot sabiedrības, tiesu varas un iekšlietu struktūru izpratni par žurnālistu darbu un apdraudējumiem, sagatavot medijus darbībai krīzes situācijās, veicinot mediju darbības nepārtrauktības plānu izstrādi, un uzlabot sabiedrības medijpratību, īstenojot koordinētu un stratēģisku pieeju, kā arī izmantot mākslīgā intelekta (MI) iespējas, vienlaikus stiprinot noturību pret ļaunprātīgu MI izmantošanu.

Neatkarīga mediju vide nodrošināma, stiprinot mediju vidi uzraugošo institūciju neatkarību, pilnveidojot normatīvo regulējumu, stiprinot žurnālistu neatkarību, veicinot mediju pašregulāciju un līdz ar to arī stiprinot mediju neatkarību un brīvību, mainot sabiedriskā medija finansēšanas modeli, nodrošinot finansējuma izaugsmes prognozējamību, tādējādi arī uzlabojot Latvijas reitingu pasaules preses brīvības indeksā.