Pagājušā gada decembrī ieviestajā Patentu valdes pakalpojumā "Ātrā preču zīmes pieteikuma izskatīšanapar 988 terminiem ir palielināts Patentu valdes akceptēto preču un pakalpojumu saraksta terminu daudzums, informē Patentu valde.

Šobrīd par akceptētiem ir uzskatāmi ne tikai Nicas klasifikācijas klašu virsrakstu termini, bet arī termini, kas apraksta tirdzniecību ar virsrakstos norādītajām precēm un izplatītākajām preču grupāmŠie uzlabojumi dos iespēju norādīt pakalpojumu sarakstā noteiktu preču grupu tirdzniecības pakalpojumus,  tādējādi plašākam klientu lokam piedāvājot iespēju izmantot ātrās izskatīšanas priekšrocības. 

Nepilnu piecu mēnešu laikā, kopš pakalpojums kļuvis klientam pieejams, tā piedāvātās iespējas izmantotas jau vairāk nekā 20% preču zīmju pieteikumu! 

E-pakalpojums “Ātrā preču zīmes pieteikuma izskatīšana”

Kopš 2020. gada 10. decembra Patentu valdes klientiem ir iespēja iesniegt preču zīmi ātrajai izskatīšanai bez papildu maksas, paredzot lēmuma par preču zīmes reģistrāciju pieņemšanu ne vēlāk kā 15 darbdienu laikā. Pakalpojums nodrošina ne tikai ātrāku, bet arī ērtāku un drošāku preču zīmes pieteikuma iesniegšanu – samazinājies gan sarakstes apjoms ar Patentu valdi, gan iespēja kļūdīties, izvēloties terminus preču un pakalpojuma sarakstam. Pakalpojums atvieglo klienta izvēli, dinamiski sniedzot informāciju par to, vai klienta izvēlētais termins atbilst Patentu valdes apstiprinātajam un pārbaudītajam terminu sarakstam. 

Lai pieteikumam piemērotu ātro preču zīmes pieteikuma izskatīšanas kārtību, klientam jāievēro daži priekšnosacījumi, no kuriem galvenie ir

  • preču un pakalpojumu sarakstā jāizvēlas apstiprinātie termini no Nicas klasifikācijas saraksta vai klašu virsrakstiem, vai termini, kas apraksta tirdzniecību ar virsrakstos norādītajām precēm un izplatītākajām preču grupām;  
  • līdz ar pieteikuma iesniegšanu tiešsaistē, jāveic pieteikuma tūlītēja apmaksa, ieskaitot par papildu klasēm, ja tādas ir.