Starptautiskā kredītreitingu aģentūra “S&P Global Rating” apstiprināja Latvijas kredītreitingu augstajā “A+” līmenī, saglabājot stabilu nākotnes novērtējumu, informē Finanšu ministrija.

Aģentūra "S&P Global Rating" uzsver, ka Latvijas ekonomikas izaugsmes kritums 2020. gadā bijis zemāks nekā citām līdzīgām valstīm. Aģentūra "S&P Global Rating" uzskata, ka, pateicoties valdības īstenotajiem atbalsta pasākumiem Covid-19 vīrusa izplatības izraisītās negatīvās ietekmes uz Latvijas ekonomiku mazināšanai, jau 2021. gada vidū valsts ekonomikas izaugsme atjaunosies. Savukārt, ekonomikas atkopšanās pozitīvi ietekmēs fiskālos radītājus.

Tāpat aģentūra "S&P Global Rating" norāda, ka spēcīgi ekonomikas izaugsmes pamati un atgriešanās pie stingras fiskālās politikas mērķiem pēc Covid-19 uzliesmojuma pārvarēšanas, kā arī Eiropas Savienības (ES) monetārās politikas atbalsts, ļaus Latvijai izturēt šī brīža Covid-19 ietekmi un, sākot ar 2022. gadu, vispārējās valdības parāds samazināsies. Aģentūra "S&P Global Rating" uzskata, ka arī Latvijai pieejamais finansējums jaunā ES budžeta ietvaros būs spēcīgs atbalsts ekonomikas attīstībai.

Aģentūra "S&P Global Rating" atzīmē, ka Latvijas kredītreitinga paaugstināšanu varētu sekmēt ekonomikas rādītāju nepārtraukta uzlabošanās pēc Covid-19 pandēmijas beigām, valstij ievērojot stingru fiskālo politiku. Lai gan bezdarba līmenis ir salīdzinoši zems un vidējās algas apmērs ir pieaudzis, aģentūra "S&P Global Rating" vērš uzmanību, ka darba tirgus ilgtermiņā būs viens no ekonomikas attīstības ierobežojošiem faktoriem, jo ir saistīts ar iedzīvotāju skaita un darbspējas vecumā esošo iedzīvotāju samazināšanos.