2022. gada maijā faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 6,5%, un salīdzinājumā ar aprīli tas ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma dati.

Sieviešu bezdarba līmenis maijā samazinājās par 0,2 procentpunktiem līdz 5,5%, taču vīriešu - par 0,4 procentpunktiem, sasniedzot 7,5%.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,1%, un kopš aprīļa, tas ir samazinājies par 0,4 procentpunktiem. Salīdzinot ar pagājušā gada maiju, faktiskā bezdarba līmenis samazinājies par 1,3 procentpunktiem, reģistrētā bezdarba - par 1,5 procentpunktiem.

2022. gada maijā Latvijā bija 61,2 tūkst. bezdarbnieku (25,8 tūkst. sieviešu un 35,4 tūkst. vīriešu), kas ir par 2,8 tūkst. mazāk nekā aprīlī, un par 12,1 tūkst. mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 1,8 tūkst., taču sieviešu - par 1,1 tūkst.

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un Centrālās statistikas pārvaldes sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus.