Beidzamie pāris gadi veicinājuši pārmaiņas daudzās nozarēs, īpaši personālvadībā. Saņemot arvien mazāk pieteikumu uz vakancēm un sastopoties ar grūtībām gan lielākos, gan mazākos uzņēmumos, pieaudzis pieprasījums pēc darba devēja tēla jeb HR mārketinga veidošanu rekrutēšanas nolūkos. Kas jāņem vērā apstākļos, kad konkurence par darbiniekiem ir īpaši sīva?
Mūsdienu digitālajā laikmetā, kad gandrīz katram biznesam ir sava lietotne un gandrīz ikviens spēj tādu izveidot, pieredze šajā lauciņā ir noteicošā. Tāpēc vēl nekad agrāk nav bijis tik būtiski, lai uzņēmuma produktu panākumi vai pat mērķi atbilstu klientu vajadzībām un vēlmēm. Pretējā gadījumā klienti var vienkārši pāriet pie konkurentu uzņēmuma, kurš būs atradis veidu, kā "izārstēt klientu galvassāpes", nevis tās radīt.
Mārketings
06:00, 1. Jūl. 2022
Vēl pirms dažiem gadiem dominēja "tikai bizness" likums, tāpēc organizācijām bija pareizāk ievērot neitralitāti sociālajos jautājumos, jo citādi tās varēja zaudēt daļu klientu. Bet tagad arvien skaidrāk ir redzams, ka auditorijai ir būtiskas organizāciju vērtības. Tieši tās ir kļuvušas par svarīgu zīmolu izvēles kritēriju gan klientiem, gan darbiniekiem. Var šķist, ka šīs pārmaiņas notiek tikai kara Ukrainā dēļ, tomēr viss nav tik vienkārši.
Klausies
Mārketings
06:00, 17. Jūn. 2022
Lai nezaudētu klientus, kad tiek atjaunots uzņēmuma zīmols, pārmaiņas jāievieš, ievērojot konkrētus soļus. Jāapsver potenciālais ieguvums, lai izprastu nepieciešamību un iegūtu motivāciju pārmaiņām. Kad lēmums ir pieņemts, jāizplāno konkrēta stratēģija, jāizvēlas zīmola arhitektūras veids.
Mārketings
06:00, 10. Jūn. 2022
Sociālo mediju attīstība ir būtiski mainījusi to, kā mēs sazināmies ne tikai brīvajā laikā, bet arī darbā. Tādi nosaukumi kā “LinkedIn”, “Facebook”, “Twitter”, “Instagram”, “Pinterest” ir kļuvuši par ikdienu. Sociālie mediji uzņēmējdarbībā piedāvā plašas iespējas – veicina sabiedriskās attiecības, iekšējo un ārējo komunikāciju, palīdz personāla atlasē un darbinieku izglītošanā. Kā izstrādāt uzņēmuma sociālo tīklu iekšējo kārtību?
Līdz ar loterijām beidzamajos gados aizvien lielāku popularitāti iemanto lojalitātes kampaņas, kas, tāpat kā loterijas, spēj piesaistīt kuplu cilvēku skaitu, ļauj analizēt mērķauditoriju, tās vajadzības, rīcību, kā arī apbalvot lojālos patērētājus, uzņēmuma klientus un pat darbiniekus. Aplūkosim, kas ir lojalitātes kampaņas un kā tās var palīdzēt uzņēmumam.
Klausies
Mārketings
06:00, 26. Mai. 2022
Katru gadu tehnoloģijas padara pasauli sarežģītāku un grūtāk uztveramu. Tāpēc patērētājiem ir īpaši liels pieprasījums pēc viegli lietojamiem pakalpojumiem. Jebkurš zīmols var iegūt priekšrocību, nodrošinot nevainojamu lietotāja pieredzi digitālā vidē, kuras pamatā ir vienkāršs un saprotams interfeiss. Līdzautors: Aleksandrs Krēgers, "UXDA" dibinātājs
Klausies
Mārketings
06:00, 24. Mai. 2022
Vairāku iemeslu dēļ sistemātiski veidots ekspertu un organizāciju vadītāju personiskais zīmols tieši tagad ir kļuvis par vienu no svarīgākajām uzņēmumu konkurences priekšrocībām. Uz kā balstās personiskais zīmols, un kā to pareizi veidot?
Klausies
Mārketings
06:00, 20. Mai. 2022
Beidzamajos divos gados digitālie kanāli piedzīvoja strauju augšupeju, taču tagad, kad atsācies ierastāks dzīves ritms, pircēji no digitālās komunikācijas jūtas noguruši, tāpēc, pilsētā atgriežoties pavasarim un aktīvākai cilvēku plūsmai pēc pandēmijas ierobežojumiem, efektivitāti atguvušas arī vides reklāmas.
Klausies
Mārketings
06:00, 13. Mai. 2022
Kopš 20. gadsimta vidus konkurence starp uzņēmumiem aizvien vairāk pieaug. Ja uzņēmums savā tirgū nedominē, tas ir pakļauts riskam. Veicot regulāru konkurentu analīzi, var izprast viņu stiprās un vājās puses un noteikt tirgus nepilnības. Konkurentu analīze var palīdzēt uzlabot uzņēmuma produktu vai pakalpojumu, labāk apkalpot mērķauditoriju un palielināt uzņēmuma peļņu.
Mārketings
06:00, 6. Mai. 2022
Daudziem uzņēmējiem pat neienāk prātā, ka izvēlēto zīmola vārdu un citas preču zīmes patiesībā nebūtu iespējams aizsargāt. Tās vai nu nav reģistrējamas pēc būtības, vai arī ir līdzīgas citu personu jau agrāk reģistrētām preču zīmēm vai citām intelektuālā īpašuma tiesībām. Nereģistrētas preču zīmes ir liels risks investīcijām.
Klausies
Mārketings
06:00, 29. Apr. 2022
Katrs elements ir aizraujošs, pašpietiekams un pilnīgs, uztverams bez iepriekšējām epizodēm, varoņi ir pazīstami, situācijas saprotamas no pusvārda, vienmēr ir sākuma un beigu epizode. Nē, šoreiz runa nav par tipisku seriālu, bet gan par tipisku komunikācijas kampaņu. Pirmām kārtām labai kampaņai ir sākums un beigas, ir kulminācija, ir varoņi – īsti vai izdomāti, bet pazīstami publiskajā telpā –, ir galvenais vēstījums, ko var nolasīt jebkurā kampaņas elementā.
Klausies
Mārketings
06:00, 22. Apr. 2022
Bieži vien uzņēmēji un uzņēmuma darbinieki ir pārliecināti, ka, ieviešot jaunu digitālo produktu, viņi nodrošinās klientiem vislabāko pakalpojumu, bet ir nepatīkami pārsteigti, kad sastopas ar negatīviem komentāriem tiešsaistē, kur tos redz tūkstošiem cilvēku.
Klausies
Mārketings
06:00, 14. Apr. 2022
Jebkura mārketinga aktivitāte asociējas ar konkrētu stāstu. Bet kā to vislabāk pastāstīt? Pastāv tikai septiņi veidi, kā izklāstīt stāstu, kas palīdz veidot zīmolu, un nodot konkrētu efektīvu ziņojumu mērķauditorijai.
Mārketings
06:00, 7. Apr. 2022
Pāris gadu laikā “TikTok” ir sakustinājis pasauli un arī Latviju ar dejojošiem pusaudžiem un smieklīgiem video un piesaistījis lielu skaitu dažādu vecumgrupu lietotāju, liekot uzņēmumu mārketinga vadītājiem arvien aktīvāk jautāt – vai ir vērts izvērst zīmola komunikāciju “TikTok”?