Savas jomas speciālists redz "laukumu", ātri analizē un pieņem svarīgus lēmumus, viņam par to maksā. Viņš nāk uz darbu ar augstu pašapziņu un pārliecību. Zina, kas ir, un prot sevi pasniegt – arī publiski. Ja tas ir par jums, tālāk varat nelasīt!
Uzņēmuma vadība
07:00, 13. Jūl. 2020
2020. gada pirmo pusi esam aizvadījuši neierastos un neikdienišķos apstākļos, pielāgojoties realitātei, kuru radījusi koronavīrusa pandēmija. Izaicinājumiem bagāts šis laiks ir un arī turpina būt uzņēmumiem, kuri pilnībā pārtrauca darbību, pārgāja uz attālinātu darba režīmu, pieņēmuši neordinārus lēmumus vai pat spējuši radīt jaunus produktus un pakalpojumus.
Uzņēmuma vadība
07:00, 10. Jūl. 2020
Mūsdienās neviens produkts vai pakalpojums nav iedomājams bez dizaina. Ikdienā, it īpaši esošajos apstākļos, izmantojam arvien vairāk dažādus digitālos servisus un iespējas, līdz ar to dizaineru loma tikai palielinās un paliek aizvien būtiskāka.
Tehnoloģijas
07:00, 2. Jūl. 2020
Ja komersants nolemj izveidot kādu informatīvu materiālu par sava uzņēmuma darbību, parasti viņš vēlas to papildināt ar vizuālo materiālu – fotogrāfijām vai zīmējumiem. Tomēr jāņem vērā, ka saskaņā ar Autortiesību likuma 4. pantu visi vizuālie materiāli ir autordarbi, ko aizsargā autortiesības, un nevienam nav tiesību tos izmantot bez autoru atļaujas, vēsta "iTiesības".
Juridiski padomi
07:00, 22. Jūn. 2020
Valdība mūs pēdējo pāris nedēļu laikā gatavojusi tam, ka no 10. jūnija valstī atcels ārkārtējo situāciju un būs iespēja atgriezties “normālajā dzīvē”. Jāsaka gan, ka “normālā dzīve” ne tuvu nebūs tāda kā pirms trim mēnešiem. Tāpēc piedāvāju dažus ieteikumus vadītājiem, ko un kā komunicēt ar darbiniekiem laikā pēc ārkārtējās situācijas.
Uzņēmuma vadība
07:00, 11. Jūn. 2020
Ārkārtējās situācijas apstākļos, kad daudziem uzņēmumiem nav skaidra nākotne un uzņēmējdarbību ierobežojoši vai ietekmējoši lēmumi gan Latvijā, gan pasaulē tiek pieņemti un grozīti ik dienu, iespējams, atkarībā no uzņēmuma specifikas un ierobežojumu ietekmes var būt jāizvērtē komersanta darbības apturēšana uz laiku.
Juridiski padomi
07:00, 8. Jūn. 2020
Ar Ministru kabineta rīkojumu Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" un likumu "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību" valstī noteikts īpašs tiesisks režīms, kura laikā likumā noteiktajā kārtībā var tikt ierobežotas fizisku un juridisku personu tiesības un brīvības, kā arī noteikti papildu pienākumi. Kā uzņēmējam nepazust jaunajās prasībās? Kā pasargāt savu uzņēmumu no negatīvām sekām, tostarp piemērojot tiesiskās aizsardzības procesu?
Juridiski padomi
07:00, 4. Jūn. 2020
Jau kādu laiku ikdienas dzīves ritmu mainījusi globālā pandēmija. Daudzi strādā no mājām, sporto ārā, izklaidējas un sazinās citādi. Taču vēl nesen retais būtu noticējis, ka jaunajā ikdienā sapulces nāksies vadīt tiešsaistes režīmā, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas. Tas ir izaicinājums.
Uzņēmuma vadība
07:00, 1. Jūn. 2020
Dažādas ekonomiskās krīzes ir cikliska pasaules ekonomiskās darbības norma, taču līdz šim krīzes bija raksturīgas konkrētam reģionam vai ekonomikai, turklāt krīzes ekonomiskais efekts attīstījās lēnām. Taču Covid-19 krīze nav salīdzināma ar citām tās ekonomiskā efekta ātruma, dziļuma, kā arī globālā tvēruma ziņā. Tas nozīmē, ka daudziem uzņēmumiem šī krīze būs izšķiroša.
Uzņēmuma vadība
07:00, 26. Mai. 2020
Strauji mainīgo tehnoloģiju laikmetā biznesam ātri jāpielāgojas pārmaiņām un jābūt spējīgam nekavējoties reaģēt uz jaunām tirgus prasībām. Ņemot vērā, ka tieši tehnoloģiju attīstība lielā mērā ir tas, kas nosaka tendences, nav brīnums, ka jaunas darba metodes un koncepcijas nereti rodas informācijas tehnoloģiju jomā. Pēdējā laikā biznesa vidē bieži var dzirdēt svešvārdu Agile, ko arvien vairāk uzņēmumu pasludina par savu jauno filozofiju. Kas ir Agile, kā tas ietekmē attiecības ar klientiem, un kam būtu lietderīgi to ieviest?
Uzņēmuma vadība
07:00, 15. Mai. 2020
Šobrīd Latviju, tāpat kā lielāko daļu pasaules, piemeklējusi Covid-19 dižkrīze. Šis laiks ir satraucošs, tādēļ ir tikai dabiski, ka sabiedrībā valda neziņa un uzņēmumi ir ļoti piesardzīgi veikt jebkādus tālejošus soļus. Akciju tirgi un naftas cenas krīt, vairāku nozaru biznesiem jāiesaldē sava darbība, savukārt citiem pat jādomā par sava biznesa pārdošanu.
Uzņēmuma vadība
07:00, 11. Mai. 2020
Tehnoloģiju uzņēmumi gan pasaulē, gan Latvijā ziņo par plāniem attīstīt mobilās lietotnes, kas palīdzētu noskaidrot un izsekot Covid-19 kontaktpersonas. Viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas izstrādājusi kontaktu izsekošanas mobilo lietotni, ir Singapūra. Arī citas valstis visā pasaulē pandēmijas apkarošanā izvērtē iespēju izmantot mūsdienu tehnoloģijas. Skaidrs, ka šādu mobilo lietotņu veiksmīga darbība sniegtu būtisku ieguldījumu sabiedrības veselības aizsardzībā, tomēr vienlaikus to lietošana bez atbilstošas uzraudzības un drošības pasākumiem var radīt būtiskus riskus iedzīvotāju privātumam un cilvēktiesībām.
Tehnoloģijas
07:00, 8. Mai. 2020
Lai gan Latvija ir viena no Eiropas līderēm savstarpējo aizdevumu jeb P2P kreditēšanā, Covid-19 satricinājis arī finanšu tehnoloģiju jeb fintech nozari. Kā norāda finanšu blogeris Kristaps Mors, pēdējos mēnešos četras Latvijas interneta platformas slēgtas vai pārtraukušas izsniegt naudu. Viņš uzskata, ka tad, ja tendence turpināsies, Latvija var kļūt slavena kā šīs nozares krāpšanas centrs.
Juridiski padomi
07:00, 7. Mai. 2020
Ārkārtējās situācijas apstākļos attālinātais darbs kļuvis par ikdienu daudzos uzņēmumos, tomēr būtiski parūpēties, lai tas būtu drošs un efektīvs arī no uzņēmumu informācijas tehnoloģiju resursu plānošanas viedokļa. Informācijas tehnoloģijām un to drošības vadītājiem ir būtiska loma, lai pārliecinātos, ka organizācija var darboties laikā, kad ieviesti pandēmijas ierobežošanas pasākumi.
Uzņēmuma vadība
07:00, 5. Mai. 2020
Fakts, ka elektromotors ir efektīvāks nekā iekšdedzes dzinējs, nevienu vairs nepārsteigs. Elektromotori apmēram 90% enerģijas nodod riteņiem, kamēr benzīna vai dīzeļdzinējiem šis rādītājs labākajā gadījumā ir 40%. Pārējā iekšdedzes procesu enerģija tiek pārvērsta siltumā un nonāk vidē. Tomēr jāteic, ka arī elektromobiļu efektivitāte atšķiras, jo diviem automobiļiem ar identisku akumulatora ietilpību nobrauktais attālums var atšķirties pat par vairākiem desmitiem procentu. Kas ir tik lielu atšķirību cēlonis?
Tehnoloģijas
15:10, 29. Apr. 2020