Ņemot vērā, ka uzņēmumu pieprasījums pēc digitālo prasmju attīstības apmācībām, kas tiek īstenotas no Eiropas Savienības (ES) fonda līdzekļiem, samazinās, tika veikti grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos Nr.529, lai paplašinātu uzņēmumu loku, kam ir pieejams ES fonda finansējums. Turklāt, veicot grozījumus, papildus tika noteikts, ka turpmāk uz attiecināmām izmaksām varēs attiecināt visas ar digitālo prasmju attīstības apmācībām saistītās izmaksas.

Lai paaugstinātu digitālo tehnoloģiju un procesu pārvaldības prasmes Latvijas sīko (mikro), mazo, vidējo un lielo uzņēmumu darbiniekiem digitalizācijas, robotizācijas un automatizācijas plānošanai, ieviešanai un uzturēšanai, 2023.gadā tika pieņemti MK noteikumi Nr.529 “Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2. komponentes “Digitālā transformācija” 2.3. reformu un investīciju virziena “Digitālās prasmes” 2.3.1.2.i. investīcijas “Uzņēmumu digitālo prasmju attīstība” īstenošanas noteikumi”. Tomēr, laikam ejot, Ekonomikas ministrija secināja, ka nepieciešams precizēt noteikumu redakciju, lai neierobežo projektu īstenošanas attiecināmās izmaksas.

Grozījumi paredz, ka uz ES fonda finansējumu digitālo prasmju attīstības apmācībām turpmāk varēs pretendēt arī biedrības un nodibinājumi.

Veiktie grozījumi paredz, ka attiecināmajos izdevumos varēs iekļaut:

  • mācību kursu izstrādes un pielāgošanas izmaksas, kas ir iekļautas kopējā pasniedzēju darba samaksā;
  • izmaksas, kas saistītas ar apmācību organizēšanu, tostarp, izmantojamo telpu un iekārtu nomas izmaksas par apmācību laiku;
  • personāla izmaksas, tostarp darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI);
  • apmācību kursu izmaksas, kas ir tieši saistītas ar apmācību projektu, piemēram, kopējā mācību personāla darba samaksa par darba stundām, kas nepārsniedz apmācību kursu ilgumu (tai skaitā darba devēja VSAOI).