2024.gada aprīlī, salīdzinot ar 2023.gada aprīli, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 7,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Ražošanas apjoms apstrādes rūpniecībā samazinājās par 5,0%, elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 16,6%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – pieauga par 23,0%.

Rūpniecības produkcijas apjoms samazinājās datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 12,0%, gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 6,5%, poligrāfijā un iekārtu reproducēšanā – par 4,6%, koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 3,4% un elektrisko iekārtu ražošanā – par 1,2%.

Savukārt rūpniecības produkcijas apjoma pieaugums bija ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 12,5%, papīra un papīra izstrādājumu ražošanā – par 8,0%, kā arī nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā – par 5,3%. Pieaugums bija arī vienā no trim pēc īpatsvara lielākajām apstrādes rūpniecības nozarēm – pārtikas produktu ražošanā – par 0,9%.