Cilvēki ar nepacietību gaida katru valdības lēmumu saistībā ar darba vidi un apsver, kādas pārmaiņas tas nesīs viņu dzīvē. Jautājumu un pētījumu šajā jomā ir daudz, jo visiem interesē, kādas izmaiņas būs un kā tām pielāgoties.

Dažādi uzņēmumi un izdevumi, piemēram, “Forbes”, “Gartner”, “Deloitte”, “McKinsey”, “PwC”, “Research Gate”, “Harvard Business Review” un personāla vadīšanas asociācijas veikušas plašas aptaujas un padziļinātus pētījumus. Lūk, galvenais secinājums ‒ uzmanība joprojām jāpievērš darba videi un darbinieku labbūtībai, kas savukārt jāskata piecos, savstarpēji saistītos jautājumu blokos:

  • mākslīgais intelekts (MI) un izmaiņas, ko tas var dot darba saturā, vidē, attiecībās, zināšanās un attieksmē;
  • darbinieku labbūtība;
  • darbinieku piesaiste, atlase, darba devēja tēls;
  • dažādības vadība;
  • ilgtspēja.

MI un tā radītās izmaiņas

Darba vide, ienākot arvien jaunākām tehnoloģijām, mainīsies. Agrāk vai vēlāk darbs tiks organizēts ar jauktu darbaspēku – cilvēkiem un robotiem. Līdz ar tehnoloģiju attīstību darbavietās notiek paradigmas maiņa. Botu un MI ieviešana darba vidē optimizē darbības, uzlabo efektivitāti un lietotāju pieredzi. Ar atkārtotiem uzdevumiem boti var tikt galā nesalīdzināmi ātrāk un precīzāk, tādējādi ļaujot darbiniekiem koncentrēties uz sarežģītākām darbībām ar pievienoto vērtību.