Pirms vairāk nekā 10 gadiem, globālās ekonomiskās krīzes laikā, kas smagi skāra arī Latviju, toreizējā valdība vienojās par mūsu valstī vēl nebijuša nodokļu režīma – mikrouzņēmumu nodokļa – ieviešanu. Šis režīms bija paredzēts kā atbalsta mehānisms mazajiem uzņēmējiem, lai tādējādi atbrīvotu viņus no lielā nodokļu sloga un atvieglotu to darbību. Kas ar to notiks tālāk?
Viedokļi
07:00, 24. Aug. 2020
Tieslietu ministrija jūlijā publiskoja prognozētās jaunās nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības likmes, kas nu nodotas sabiedriskajai apspriešanai. Taču lielākās bažas iedzīvotāju un uzņēmēju vidū radušās par no tā izrietošo nekustamā īpašuma nodokļa strauju palielināšanos. Vai no 2022. gada nekustamā īpašuma nodoklis būs daudzkārt lielāks? Intervijā žurnālam "iFinanses" jautājām Aldim Bukšam, tieslietu ministra biroja vadītājam.
Intervija
07:00, 18. Aug. 2020
Nav šaubu, ka vienlīdzīgas atalgojuma sistēmas izveide ir viens no organizāciju ilgtspējīgas attīstības priekšnoteikumiem. Tomēr, ņemot vērā mūsdienu sabiedrībā valdošos stereotipus, kuru pirmsākumi meklējami senā pagātnē, tas ir arī ļoti izaicinošs uzdevums. Tieši tāpēc Latvijā un citviet pasaulē uzņēmumu, kuri īsteno vienlīdzīga atalgojuma politiku, nav daudz. Tomēr tie, kuri spēruši šo drosmīgo soli, saskata tajā augstu pievienoto vērtību.
Viedokļi
07:00, 17. Aug. 2020
Faktiski kopš Latvijas valsts izveidošanas laika viena no galvenajām problēmām, kas neapmierina sabiedrību, ir pārāk ilgi tiesu procesi. Reiz kādam augsta ranga tiesnesim pasakot, ka, nonākot tiesā, jārēķinās, ka uz turieni visai regulāri būs jāpiestaigā tuvākos pāris gadus, tika saņemta atbilde – ziniet, tad jau jums ir ļoti paveicies.
Viedokļi
07:00, 13. Aug. 2020
Jūnija ārējās tirdzniecības dati ļauj pavilkt svītru zem koronavīrusa pirmās fāzes Latvijas preču eksporta nozarēs. To mūsu rūpniecība un citas ar preču eksportu saistītās nozares ir pārvarējušas ļoti sekmīgi. Eksports jūnijā salīdzinājumā ar maiju pieauga par 8,6% un bija tikai par 3,5% mazāks nekā pirms gada (kalendāri un sezonāli izlīdzinātajos datos, neizlīdzinātajos – par 1,6% mazāks).
Viedokļi
14:00, 12. Aug. 2020
Nupat piedzīvotā Covid-19 krīze ir izmainījusi pasauli, ar to jārēķinās gan dažādās nozarēs strādājošajiem uzņēmējiem, gan arī valstīm un reģioniem, intervijā žurnālam “iFinanses” saka personāla atlases kompānijas “Fontes” dibinātāja, vadītāju atlases eksperte Inese Kamarūte.
Intervija
07:00, 4. Aug. 2020
Saskaņā ar CSP publicēto ātro vērtējumu, 2020. gada 2. ceturksnī IKP gada griezumā samazinājās par 9,8%. IKP kritums ir nedaudz lielāks nekā varēja gaidīt uz pieejamās informācijas bāzes (mans IKP izmaiņu vērtējums bija apmēram -8.5%), bet nevar runāt par pārsteigumu, jo nenoteiktība ir ļoti liela. Turklāt, kā norāda paši statistiķi, šie dati var tikt ievērojami pārrēķināti. Salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni ekonomiskā aktivitāte sezonāli izlīdzinātajos datos samazinājās par 7,5%.
Viedokļi
07:00, 3. Aug. 2020
Ārkārtējās situācijas izsludināšana Latvijā saistībā ar Covid-19 krīzi radīja noteiktas sekas tautsaimniecībā. Kad vairākās nozarēs darbība ievērojami samazinājās, radās virkne neskaidrību par ekonomiku un nākotni, daudziem iedzīvotājiem tomēr bija arī viena laba ziņa – samazinājās degvielas cena.
Viedokļi
07:00, 27. Jūl. 2020
Pēdējo trīs mēnešu laikā valdība ir aktīvi mēģinājusi ne tikai novērst vīrusa izplatīšanos, bet arī palīdzēt neapstāties valsts ekonomikai. Kopš krīzes sākuma līdz šim brīdim ar "Altum" palīdzību vien ekonomikā iepludināti ap 300 miljoni eiro. Lielākoties ar finanšu instrumentu starpniecību palīdzēts maziem, mikro un vidējiem uzņēmumiem, taču īpaši lielo uzņēmumu atbalstam pēc krīzes laikā tam īpaši radītas programmas līdz šim ir pietrūcis.
Viedokļi
08:59, 22. Jūl. 2020
Kādi soļi būtu jāsper, lai atveseļotu mūsu valsts ekonomiku pēc visu pasauli pārņēmušā Covid-19 izraisītās krīzes? Kādos virzienos jāstrādā, lai iekšzemes kopprodukts un tādējādi arī iedzīvotāju labklājība atgrieztos iepriekšējā līmenī? Par to intervijā žurnālam “iFinanses” stāsta Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisijas priekšsēdētājs, bijušais ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.
Intervija
07:00, 15. Jūl. 2020
Pārresoru koordinācijas centra sagatavotā koncepcija “Par valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību pārvaldības politiku, valsts kapitālsabiedrību iedalījumu un valsts kapitālsabiedrību pārvaldības funkciju pakāpenisku centralizāciju” ir atkārtoti aktualizējusi jautājumu par iespējamu valsts lielo uzņēmumu privatizāciju lielākā vai mazākā apjomā.
Viedokļi
11:00, 6. Jūl. 2020
Intervijas videozvanā pamazām kļūst par ierastu situāciju – daži uzņēmumi šādi organizē pat darba intervijas, bet žurnālam tas ir pavisam ērts formāts. Ģimenes mīlulis, melnais kaķēns, kurš intervijas žurnālam "iTiesības" laikā vairākkārt pieglaužas manai sarunu biedrenei Evai Selgai, Latvijas personāla vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētājai, mūsu sarunai piešķir īpaši pozitīvu noskaņu.
Intervija
07:00, 1. Jūl. 2020
Lēmums pārdot uzņēmumu ne vienmēr ir atkarīgs no ārējiem apstākļiem, tirgus konjunktūras vai cenas. Bieži vien tas ir saistīts ar īpašnieka personiskajiem apsvērumiem. Tāpēc, pirmkārt, jābūt skaidrai atbildei, vai ir spēks, līdzekļi un pietiekami asi zobi turpināt uzņēmumu attīstīt pašam.
Viedokļi
07:00, 29. Jūn. 2020
Šobrīd situācija kļuvusi sarežģītāka daudzu nozaru uzņēmumiem, liekot lemt par dažādām atbalsta formām. Izņēmums nav lauksaimniecība, kurai ar īpašu Ministru kabineta lēmumu rezervēti 45,5 milj. eiro no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, vēsta "iFinanses". Tikmēr sabiedrībā valda satraukums, vai Latvijā spējam saražot pietiekami daudz pārtikas un kā varētu mainīties tās cena?
Viedokļi
07:00, 22. Jūn. 2020
Šobrīd juridiskajā nozarē nākas risināt situācijas, kas praksē līdz šim nav pieredzētas, intervijā žurnālam “iTiesības” atzīst Andris Lazdiņš, ZAB “Ellex Kļaviņš” asociētais partneris un Strīdu risināšanas prakses grupas līdzvadītājs. Viņš šo sauc ne tikai par lielu izaicinājumu, bet arī iespēju laiku.
Intervija
07:00, 22. Jūn. 2020