Covid-19 ievērojami ietekmē ikdienas darba gaitas. Pandēmijas sākumā bija daudz neskaidrību un bija grūti iedomāties, ka vairums uzņēmumu spēs nodrošināt efektīvu darbu ārpus biroja telpām. Laiks un pieredze rāda, ka satraukumam nebija pamata. Saskaņā ar "EY" aptaujas datiem šobrīd 88% darbinieku arī pēc pandēmijas vēlas elastīgas darba iespējas, kas attiektos uz attālinātu darbu ne tikai no mājām, bet arī ārvalstīm.

Nodokļu izaicinājumi

Nodokļu maksāšana, veicot darba pienākumus citā valstī, var būt sarežģīta. Gan darbinieki, gan darba devēji, kas turpina izmaksāt atalgojumu Latvijā, bieži vien uzskata, ka nodokļus, bez šaubām, jāturpina maksāt Latvijā. Diemžēl ne vienmēr tā ir, reizēm nodokļi jāmaksā arī citā valstī, tādējādi var rasties dubultā nodokļu uzlikšana. Šajā gadījumā darbiniekam vajadzēs apgūt citas valsts nodokļu sistēmas līkločus, iesniegt deklarāciju un samaksāt nodokli. Turklāt darba devēji salīdzinoši reti nodrošina darbiniekam nodokļu izlīdzināšanu (tax equalisation – dubultās nodokļu maksāšanas novēršana, proti, nodokļu ieskaits vienā no valstīm, komunikācija un pieprasījums vienai no nodokļu administrācijām atmaksāt pārmaksāto nodokli, pamatojoties uz nodokļu konvencijas nosacījumiem, u. tml.).

No praktiskās perspektīvas darba devējam ir efektīvāk uzņemties nodokļu izlīdzināšanas darbības, ja attālināti ārzemēs regulāri strādā un mainās vairāki darbinieki. Ja konkrētajā situācijā ar noteiktu valsti izdevies panākt nodokļu ieskaitu vai pārmaksātā nodokļa atmaksu, to var salīdzinoši viegli atkārtot, pamatojoties uz precedentu. Pašam darbiniekam varētu būt salīdzinoši darbietilpīgi un dārgi nodrošināt nodokļu izlīdzināšanu savā konkrētajā gadījumā. Līdz ar to, ja darba devējs izvēlas nodrošināt attālināti strādājošajiem darbiniekiem nodokļu izlīdzināšanu, tas var būtiski uzlabot šī darba devēja konkurētspēju darba tirgū.