Zīmolu varētu definēt kā psiholoģisko un emocionālo asociāciju un atmiņu kopumu, kas izveidojies patērētāju uztverē un kas tālāk veicina konkrētas izvēles un darbības attiecībā uz zīmola produktiem, piemēram, vēlmi dot priekšroku, maksāt vairāk, pirkt biežāk, ieteikt draugiem. Mūsdienās zīmolam ir ļoti svarīga loma produktu izvēlē, un šai lomai ir vērtība, ko var noteikt arī naudas izteiksmē.
Juridiski padomi
06:00, 11. Mar. 2022
2021. gada 1. augustā stājās spēkā grozījumi Komerclikumā. Ar minētajiem grozījumiem tika aizstāta piekrišana juridiskās adreses reģistrācijai ar pieteikuma iesniedzēja (piemēram, kapitālsabiedrības valdes) sniegtu apliecinājumu par to, ka komersantam ir tiesības reģistrēt juridisko adresi konkrētajā adresē un ka komersants attiecīgajā adresē ir arī sasniedzams.
Klausies
Juridiski padomi
06:00, 9. Mar. 2022
Mūsdienās arvien biežāk tiek dibinātas dažādas sabiedrības, jo cilvēki vēlas pievērsties uzņēmējdarbībai, realizējot savas ieceres un tiecoties sasniegt jaunus mērķus, kā arī būt paši sava darba laika noteicēji. Šajā rakstā pievērsīsimies dažādām praktiskām niansēm par valdes locekļa iecelšanu amatā sabiedrībā ar ierobežotu atbildību.
Raksta līdzautore: Elizabete Titova, ZAB "Kronbergs Čukste Levin" juriste
Klausies
Juridiski padomi
06:00, 8. Mar. 2022
Izstrādāti grozījumi Komerclikumā ar mērķi nodrošināt komercdarbībai draudzīgu un stabilu tiesisko vidi, novēršot Latvijas tiesiskā regulējuma potenciālās neatbilstības Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas standartiem tiesiskuma nodrošināšanā tieslietu un finanšu jomās, īpašu uzmanību pievēršot akciju sabiedrību tiesiskā regulējuma modernizēšanai un moderno komercdarbības formu un finansēšanas iespēju attīstīšanai.
Juridiski padomi
06:00, 1. Mar. 2022
Kā Latvijas komersantam sagatavot darījumu dokumentāciju, lai izvairītos vai vismaz ierobežotu riskus, kas var radīt papildu nodokļu sekas darījumos ar nerezidentiem? Ieteikumus sniedz Artūrs Caics, ZAB “FORT”, zvērināts advokāts.
Klausies
Juridiski padomi
06:00, 23. Feb. 2022
Klimata pārmaiņu radītās sekas izjūtam aizvien vairāk gan ar ekstrēmiem laikapstākļiem, gan izmaiņām dabā. Lai mazinātu klimata pārmaiņas un risinātu problēmas, kas saistītas ar vides degradāciju, Eiropas Savienība ir izvirzījusi ambiciozus mērķus samazināt siltumnīcefektu radošo gāzu emisiju par 55% līdz 2030. gadam un līdz 2050. gadam kļūt klimatneitrālai. Eiropas Zaļais kurss ir stratēģija, ar kuras palīdzību ES plāno sasniegt klimata neitralitāti.
Līdzautors: Benno Butulis, SIA“PricewaterhouseCoopers Legal” zvērināts advokāts
Juridiski padomi
06:00, 16. Feb. 2022
Vaicā lasītājs. Ja uzņēmumam ir divas struktūrvienības, vai vienu no struktūrvienībām ir iespējams pārdot? Kāda ir procedūra?
Klausies
Juridiski padomi
06:00, 15. Feb. 2022
Mūsdienās būt valdes loceklim ir ne tikai liela atbildība, bet arī augsts risks gan pašam valdes loceklim, gan arī juridiskai personai, ko viņš pārstāv, pamatojoties uz likumu. Tas ir risks arī kapitālsabiedrības dalībniekiem, kas nepienācīgas valdes uzraudzības vai kontroles rezultātā var ne tikai saskarties ar savu saimniecisko interešu apdraudējumu, bet pat zaudēt uzņēmumu. Žurnālā "iTiesības" skaidro Viktorija Jarkina, zvērināta advokāte.
Klausies
Juridiski padomi
06:00, 10. Feb. 2022
Vaicā lasītājs. Esmu privātpersona un savu vienīgo mazlietoto automašīnu vēlos pārdot par tirgus vērtību savai sabiedrībai ar ierobežotu atbildību (SIA), kurai esmu īpašnieks. Vai man kā privātpersonai jāmaksā kādi nodokļi? Vai man jāmaksā nodokļi kā firmai? Kā pareizi noformēt šāda veida darījumu?
Klausies
Juridiski padomi
06:00, 8. Feb. 2022
Ar 2021. gada 1. jūliju tie autoratlīdzību saņēmēji, kas reģistrējas kā saimnieciskās darbības veicēji vispārējā nodokļu maksāšanas režīmā, var izvēlēties – uzskaitīt savus izdevumus, ja tie ir lielāki, vai arī izmantot likumā noteiktās izdevumu normas. Kādus izdevumus var attiecināt uz saimniecisko darbību? Žurnālā "iFinanses" skaidro Lilita Beķere.
Juridiski padomi
06:00, 1. Feb. 2022
Praksē nereti rodas jautājums par tiesisko attiecību starp komercsabiedrību un tās valdes locekli noformēšanu, kā arī citas neskaidrības saistībā ar personas iecelšanu un nodarbināšanu SIA vai AS valdes locekļa vai valdes priekšsēdētāja amatā (tostarp arī par izmaksājamo atlīdzību un nodokļiem). Šie jautājumi regulēti vairāku likumu kopumā – Komerclikumā (KL), Civillikumā (CL) un nodokļu likumos. Žurnālā "iTiesības" piemērotāko līguma veidu iesaka zvērināts advokāts Toms Šulmanis.
Juridiski padomi
06:00, 12. Jan. 2022
Kas ir patiesais labuma guvējs uzņēmumā un kādu informāciju nepieciešams iesniegt Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā, lai neradītu kaitējumu valstij, uzņēmējdarbībai vai ar likumu aizsargātām citas personas interesēm.
Klausies
Juridiski padomi
06:00, 6. Jan. 2022
Ziedojumi, ņemot vērā komersantu vēlmi ziedot dažādiem labdarības mērķiem, kā arī saņemt iespējamos nodokļu atvieglojumus, kas paredzēti ziedojumu veicējiem, vienmēr ir aktuāls temats. Aplūkosim būtiskākos aspektus, kas jāņem vērā ziedojot, kā arī potenciālās problēmsituācijas! Žurnālā "iFinanses" skaidro juriste Stella Kaprāne.
Juridiski padomi
06:59, 21. Dec. 2021
Pieaugot maksājumu kavējumu tendencei komercdarbībā, aizvien biežāk tiek jautāts – kā pasargāt uzņēmumu no ļaunprātīgiem nemaksātājiem, kas labprātīgi neveic savu saistību izpildi? Ko izvēlēties strīda risināšanai – šķīrējtiesu vai kādu citu Latvijas Republikas tiesu?
Klausies
Juridiski padomi
06:59, 15. Dec. 2021
Lai gan Komerclikums ir spēkā jau vairāk nekā 21 gadu, pieredze rāda: praksē vēl aizvien ir daudz neskaidrību par sabiedrības ar ierobežotu atbildību (SIA) dalībnieku reģistra nozīmi un vešanas kārtību.
Juridiski padomi
06:59, 14. Dec. 2021