Šāgada 24. martā Ministru kabinets apstiprināja Plastmasu saturošu izstrādājumu likumprojektu. Tas paredz aizliegt konkrētus plastmasas izstrādājumus tirgū un šādu izstrādājumu patēriņa samazināšanu. Kā jaunais likums ietekmēs ražotājus, tirgotājus un patērētājus?
Juridiski padomi
07:00, 17. Mai. 2021
Par kļūdām ir jāmaksā, to zina katrs. Bet kurš maksā par juridiskās personas, piemēram, kapitālsabiedrības, kļūdām? Sabiedrība vai arī atbildīgais valdes loceklis?
Juridiski padomi
07:00, 13. Mai. 2021
Kā konstatēt, kurš ir pareizais brīdis, lai sāktu restrukturizāciju? Izskatīsim labo praksi lēmumu pieņemšanā, lai palīdzētu uzņēmumiem, kas ir saskārušies ar finanšu grūtībām.
Juridiski padomi
07:00, 6. Mai. 2021
Iepriekšējo rakstu par daudzdzīvokļu mājām, kas būvētas līdz 1990. gadam, pabeidzām ar jautājumu: nojaukt, pārbūvēt vai atjaunot? Tāpēc turpinām šo rakstu sēriju, cenšoties problēmu apskatīt no vizionāru skatpunkta. Domātājs un mākslinieks Bernārs Sordē uzskata: vizionārs spēj domāt par Kopējo Labumu, kopējām interesēm, par sabiedrisko sektoru.
Juridiski padomi
07:00, 3. Mai. 2021
Šobrīd Lauksaimniecības regulā ir sagatavoti grozījumi, kuru dēļ augu valsts piena produktu alternatīvu ražotājus gaida nopietnas pārmaiņas un ierobežojumi šo produktu tirdzniecībā un mārketingā. Lai gan diskusijas vēl turpinās, vērts tos aplūkot.
Juridiski padomi
07:00, 29. Apr. 2021
Šī brīža ekonomiskā situācija Covid-19 pandēmijas ietekmē kopumā ir radījusi finanšu grūtības daudziem. Esošās situācijas gaismā daļa no uzņēmumiem apsver iespēju restrukturizēt parādsaistības vai novērst iespējami draudošu uzņēmuma maksātnespēju. Viens no iespējamajiem risinājumiem varētu būt tiesiskās aizsardzības process (TAP). TAP nav maksātnespējas process, tomēr saistās ar zināmiem riskiem, kas būtu jāapsver, pirms nolemt spert šādu uzņēmuma saimnieciskās darbības turpināšanai būtisku soli.
Juridiski padomi
07:00, 19. Apr. 2021
Tuvojas gada pārskatu nodošanas termiņš. Tāpēc atgādināsim uzņēmumu īpašniekiem un valdes locekļiem par tā neatņemamu sastāvdaļu – vadības ziņojumu un tā būtību. Protams, gada pārskata finanšu daļa ir svarīga, taču tieši vadības ziņojums ir tas, ko vispirms lasa un analizē uzņēmuma potenciālie investori un biznesa partneri. Vadības ziņojums ir uzņēmuma tēls un iespēja uzrunāt un ieinteresēt partneri. Tas ir neatņemams investīciju piesaistes mehānisma elements.
Juridiski padomi
07:00, 6. Apr. 2021
Iepriekš rakstījām par daudzdzīvokļu namu jaunbūvēm, taču kas notiek, ja sākam analizēt tās sērijveida mājas, kuras būvētas, piemēram, līdz 1990. gadam? Rakstu triloģijā par daudzdzīvokļu namiem, šķiet, šis ir svarīgākais, jo publiski pieejamā informācija par dzīvojamo fondu, kas tapis līdz 1990. gadam, ir pretrunu pilna. Bet ir normatīvi, kas ļauj precīzi secināt par iespējamiem notikumiem tuvākā nākotnē.
Juridiski padomi
07:00, 1. Apr. 2021
Laikā, kad tik daudz pirkumu tiek veikti internetā, rodas ne viens vien praktisks jautājums par to noformēšanu. Lielākoties interneta veikalā līgums klasiskajā izpratnē netiek parakstīts – dokumenta, ko būtu parakstījušas abas puses, nav. Pircēji norēķinās ar bezskaidru naudu, preces tiek piegādātas uz pakomātiem. Kā rīkoties, lai nodrošinātu darījumu dokumentu parakstīšanu? Kā parūpēties, lai darījuma dokumentiem būtu juridisks spēks? Noskaidrojam!
Juridiski padomi
07:00, 25. Mar. 2021
Pirms pieprasīt un saņemt darbiekārtošanas pakalpojuma licenci, ir jāsaprot, kādiem mērķiem tā ir paredzēta un kādiem pakalpojuma veidiem tā ir obligāta.
Juridiski padomi
07:45, 23. Mar. 2021
Iepriekšējā rakstā tika analizēta situācija ar dzīvokļiem, kuriem pārdevējs piešķīris garantiju, kas gan bieži vien ir bez reāla apdrošināšanas seguma, līdz ar to strīdu gadījumā sarežģīti realizēt garantijas pieteikumu līdz sekmīgam risinājumam, t. i., izpildītai garantijai no pārdevēja puses.
Klausies
Juridiski padomi
07:00, 9. Mar. 2021
Uzsākam rakstu sēriju, kurā vērtēsim pašreizējo situāciju dzīvokļu īpašumu iegādē, atsevišķi pievēršot uzmanību arī nekustamo īpašumu pārvaldnieku darbam, Valsts kontroles revīzijas ziņojumam “Ēku drošums: vai darām pietiekami?”. Šajā rakstā uzmanību pievērsīsim problēmām, kas rodas pēc dzīvokļu iegādes jaunajos projektos.
Klausies
Juridiski padomi
07:00, 18. Feb. 2021
Kapitālsabiedrības iegādes darījuma pēdējo – izšķirīgo – posmu pēc iegādes vai apvienošanas darījuma pabeigšanas juridiskajā praksē dēvē par pēciegādes vai pēcapvienošanās integrāciju. Daudzi šķēpi lauzti tieši šajā – iegādes darījuma noslēdzošajā – integrācijas posmā. Kāpēc? Atbilde ir samērā vienkārša. Lielākoties tāpēc, ka nav izpratnes par pēciegādes integrācijas procesa nozīmīgumu, tā sekām vai arī nav vēlmes papildus ieguldīt administratīvos un finanšu resursus tā īstenošanai.
Juridiski padomi
07:00, 9. Feb. 2021
Latvijā faktiski ir trīs dažādi stāsti par būvniecību - publiskais sektors, privātais sektors un atsevišķi izdalāms no privātā sektora - privātmāju būvniecība, kas, manuprāt, tiek vāji kontrolēta un norit pašplūsmā. Profesionālā pieredze rāda, ka problēmas būvniecības procesā ir dažādas un tam par pamatu var būt virkne aspektu. Tāpēc ir svarīgi būvniecības procesa principi, ko visvairāk vajadzētu apgūt tieši publiskā pasūtījuma veicējiem.
Juridiski padomi
07:00, 17. Dec. 2020
Turpinot rakstu ciklu par SIA iegādi, šoreiz par SIA kapitāldaļu pirkuma līguma sagatavošanu un pircēja īpašumtiesību nostiprinājumu uz iegādātām kapitāldaļām.
Juridiski padomi
07:00, 14. Dec. 2020