Sociālo tīklu aktivitāšu novērtēšanas rīki palīdz analizēt klientu uzvedību, izprast to vajadzības un pielāgot digitālā mārketinga stratēģijas. Šie rīki palīdz uzņēmumiem sekot līdzi, kā viņu mērķauditorija mijiedarbojas ar viņu saturu, kā arī novērtēt kampaņu efektivitāti un klientu apmierinātību. Kādi rīki pieejami un kā tos izmantot?
Tehnoloģijas
06:00, 11. Okt. 2024
No 2025. gada 1. janvāra Latvijā norēķinos starp uzņēmumiem un valsts pārvaldi obligāti būs jāizmanto e-rēķini. Bet no 2026. gada 1. janvāra tie būs vienīgais norēķinu veids arī starp Latvijā reģistrētiem uzņēmumiem. Vai jūsu uzņēmums ir gatavs e-rēķiniem? Cik ilgs laiks nepieciešams, lai tos ieviestu?
Reklāmraksts
Grāmatvedība
15:27, 8. Okt. 2024
Uzņēmuma attīstībā un efektivitātes veicināšanā būtisku lomu spēlē spēja kritiski izvērtēt esošos procesus un identificēt jomas, kurās iespējams ieviest uzlabojumus. Skats no malas ļauj objektīvi novērtēt uzņēmuma darbību, atklāt neefektīvus vai liekus procesus un rast veidus, kā tos optimizēt, izmantojot elektroniskos rīkus vai mākslīgo intelektu. Šāds izvērtējums palīdz ne tikai ietaupīt resursus, bet arī uzlabo uzņēmuma konkurētspēju un darba kvalitāti. Kā izvērtēt uzņēmuma procesus, lai noteiktu, vai tehnoloģiju izmantošana var palīdzēt tos uzlabot?
Klausies
Vadības sistēmas
06:00, 7. Okt. 2024
Daļai uzņēmumu, kuri sniedz vai saņemt preces/pakalpojumus no budžeta iestādēm rēķini strukturētā formā jeb e-rēķini no 2025.gada 1.janvāra būs obligāti. E-rēķinus no 2025.gada varēs ģenerēt portālā Latvija.gov.lv, tā izstādē-forumā “Uzņēmuma elektronizācija 2024” norādīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāve Madara Reinika. Turklāt tas būs ērti un viegli izdarāms, īpaši gadījumos, kad uzņēmumam darījumu nav daudz. VID norāda, ka process ir vienkāršs un saprotams. Pārbaudām!
E-dokumenti
09:00, 1. Okt. 2024
Mūsdienīgs uzņēmums nav iedomājams bez tā digitālās klātbūtnes, tādēļ ir būtiski nodrošināt rūpīgu un atbildīgu digitālās identitātes pārvaldību. Digitālā klātbūtne ļauj efektīvi sasniegt klientus un būt par uzticamu sadarbības partneri, nodrošināt aktuālākās informācijas praktiski tūlītēju pieejamību visiem interesentiem un veikt ikdienas darbības. Savukārt digitālā identitāte veido zīmola atpazīstamību un pastiprina digitālās klātbūtnes ietekmi. Kā domēna vārdu reģistru uzturētāji palīdz veidot drošu interneta vidi un kādi soļi jāveic uzņēmējiem, lai stiprinātu savu drošību? Kāpēc .lv domēna vārdi, ko pārvalda NIC.lv, ir svarīgi Latvijas tirgū un kā uzņēmējiem vislabāk izmantot šos resursus?
Tehnoloģijas
09:00, 27. Sep. 2024
Mākslīgais intelekts (MI) uzņēmēju vidū tiek izmantots aizvien plašāk, tomēr tas rada arī bažas par datu drošību. Vai MI izmantošana rada draudus datiem? Skaidrojam!
Mākslīgais intelekts
06:00, 3. Sep. 2024
No grāmatveža viedokļa darbinieku čeku iesniegšana un papīra rēķinu apstrāde ir nebeidzama cīņa, kas paņem daudz enerģijas un laika, kuru varētu veltīt citiem darbiem. Šo dokumentu manuāla ievadīšana grāmatvedības sistēmā ir tikai aisberga redzamā daļa, daudz izaicinošāk ir tos “salasīt” kopā no darbinieku makiem, rakstāmgaldiem un automašīnu cimdu nodalījumiem. Atbrīvojiet savus darbiniekus no lieka darba un izmantojiet digitālos rīkus, atsakoties no papīra rēķinu un čeku kalniem!
Vadības sistēmas
06:00, 26. Aug. 2024
Daudzi šobrīd runā par to, ka noderīgam un informatīvam tekstam satura mārketingā ir milzīga nozīme. Tomēr par attēlu izmantošanu saturā tiek runāts visai maz. Bet tieši tie ir “odziņas uz tortes”, kas ļauj piesaistīt lielāku uzmanību publikācijām un materiāliem. Kādus rīkus izmantot veiksmīga vizuālā satura radīšanai?
Tehnoloģijas
06:00, 23. Aug. 2024
Dati ir uzņēmuma asinsrite, nodrošinot nemitīgu informācijas plūsmu starp būtiskajiem uzņēmuma “orgāniem”. Gudri, pārdomāti un mērķtiecīgi veikta datu analīze ir nozīmīgs faktors veiksmīgas uzņēmējdarbības attīstībai ilgtermiņā. Tieši tāpēc datos balstīti lēmumi var kļūt par vienu no atslēgām ceļā uz veiksmi.
Vadības sistēmas
06:00, 16. Aug. 2024
Pirms 17 gadiem tika izteikts apgalvojums, ka dati ir jaunā nafta. Šis uzskats pamazām sāk mainīties, jo nafta ir pieejama ierobežotā daudzumā, tomēr datiem nav taustāma ierobežojuma. Pateicoties straujai tehnoloģiju attīstībai, mākslīgā intelekta ienākšanai cilvēces ikdienā un drošības risku pieaugumam, dati sabiedrības labā vairs nesniedz tikai ieguvumus, bet rada arī riskus un var nodarīt kaitējumu, ja par tiem kārtīgi nerūpējas. Kā pareizi uzkrāt, apstrādāt un uzglabāt datus? Kā parūpēties par to drošību?
Tehnoloģijas
06:00, 2. Aug. 2024
Universitātēm ir izšķirīga loma zināšanu ekonomikas sekmēšanā, tomēr aktīvākai zināšanu pārnesei no akadēmijas industrijā nepieciešama abu pušu gatavība un spēja pakāpties soli pretim.
Tehnoloģijas
09:00, 31. Jūl. 2024
Mākslīgā intelekta (MI) kā sistēmas ieviešana un izmantošana uzņēmumu darba procesos nav zaudējusi savu aktualitāti. Tieši pretēji – arvien vairāk pieaug pieprasījums pēc dažādu procesu un risinājumu izstrādes, attīstības, pilnveides vai pat aizstāšanas, lai nodrošinātu gan mazo un vidējo uzņēmumu, gan lielo uzņēmumu vajadzības. Kam jāpievērš uzmanība, lai uzņēmumā veiksmīgi adaptētu MI?
Mākslīgais intelekts
06:00, 25. Jūl. 2024
Personālvadības speciālistiem galvenokārt būtu jāpievērš uzmanība uzņēmuma vērtīgākajam resursam – esošajiem un potenciālajiem darbiniekiem. Taču realitātē šo speciālistu darba dienu veido darbs ar administratīvajiem procesiem un dokumenti. Kā atbrīvot laiku svarīgajam?
E-paraksts
09:00, 23. Jūl. 2024
Mākslīgais intelekts (MI) jau šobrīd ir pārāks par cilvēku daudzējādā ziņā, un tā attīstība notiek stabili un nepārtraukti eksponenciālā ātrumā, un tā apstāšanās nav gaidāma. Kā viens no nozīmīgākajiem MI pielietojumiem ir mērķtiecīga datu vākšana un analīze, kas ļauj daudzu operāciju izpildi uzticēt tehnoloģijām, padarot datu apstrādi efektīvāku un precīzāku. Kā, izmantojot MI, mērķtiecīgi vākt un analizēt datus?
Mākslīgais intelekts
06:00, 12. Jūl. 2024
Ja radusies jauna ideja kādam unikālam produktam, kuru ir vēlme realizēt, taču nav iepriekšējas pieredzes, rodas jautājums – ar ko sākt? Neatkarīgi no tā, vai produkts ir fizisks vai digitāls, pirmais solis ir idejas “uzlikšana” uz papīra un visu tās aspektu izprašana. Pēc tam jāveic prototipa izstrāde, bet noslēgumā – gala produkta ražošana. Labā ziņa – mūsdienu digitālajā laikmetā ir daudz rīku un pierādītu metodoloģiju, kas visus produkta izstrādes posmus izstrādātājam var ārkārtīgi atvieglot.
Tehnoloģijas
06:00, 14. Jūn. 2024