Jauna gada sākums ir kā iesākts teikums, par kura beigām mums bieži vien nav pat mazākās nojausmas. Elpa ir ievilkta, pirmie vārdi izteikti, bet kurp aizvedīs nākamie? Tā “būvējām” arī šo interviju – ar dažiem vārdiem, kuriem meklējam turpinājumu. Iesāktos teikumus pabeigt aicinājām Jāni Taukaču, jo viņa redzējums ir tik plašs un pieredze tik liela, ka šāds uzdevums grūtības nesagādās. Interviju sākam ar…
Intervija
06:00, 4. Jan. 2023
E-komercija ir kā dzīvs organisms, kas nemitīgi mainās, attīstās un paplašinās, arvien neatlaidīgāk piedaloties pircēju ikdienā. Līdz ar tehnoloģiju attīstību uzņēmējiem rodas jaunas iespējas nodrošināt izcilu iepirkšanās pieredzi, ko čaklākie arī steidz izmantot. Kādas tendences sagaidāmas e-komercijā 2023.gadā, un kādiem risinājumiem ir vērts pievērst uzmanību, lai mazliet apsteigtu laiku, stāsta e-komercijas informācijas tehnoloģiju risinājumu izstrādātāja "Magebit" izpilddirektors Artūrs Krūze.
Viedokļi
16:00, 3. Jan. 2023
Izejošā tūrisma cenas nevar palikt iepriekšējā līmenī, jo izmaksas aug, taču vismaz pagaidām tas cilvēkus neattur no ceļošanas, it īpaši uz zemēm, kur ir siltāk, intervijā atzīst uzņēmējs, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas "ALTA" valdes loceklis Ēriks Lingebērziņš.
Intervija
06:00, 28. Dec. 2022
Vēl pirms Covid-19 pandēmijas tā sauktās dark kitchens jeb virtuālie restorāni, kas piedāvā maltītes tikai ar piegādi, Latvijā bija retums, bet nu šis ēdināšanas biznesa koncepts sasniedzis arī mūs. Kā pirmie virtuālos restorānus, līdztekus savam jau esošajam biznesam, sāka veidot lielās restorānu ķēdes, bet tagad šī tendence novērojama arī starp mazajiem spēlētājiem. Vai šim konceptam ir iespējas ar laiku apsteigt tradicionālos ēdināšanas uzņēmumus?
Viedokļi
06:00, 22. Dec. 2022
Dažbrīd, lai atrisinātu kādu situāciju, nepieciešams pamainīt skatpunktu. To ir vērtīgi darīt gan žurnāla veidošanā, gan uzņēmumu vadībā, gan jebkurā citā jomā. Tieši tāpēc piedāvājam uz pašreizējiem procesiem sabiedrībā un ekonomikā paraudzīties citādi – no antropoloģijas puses. Uz sarunu aicinājām sociālantropologu Klāvu Sedlenieku, lai palūkotos, kā dažādas krīzes un grūtības ietekmē cilvēkus un ko pārmaiņu laikos svarīgi ņemt vērā vadītājiem.
Intervija
06:00, 21. Dec. 2022
Pēdējos divus, trīs gadus var raksturot īsi – nemitīgas pārmaiņas. Covid-19 pandēmiju nomaina karš Ukrainā, tam seko energoresursu krīze un nepieredzēti augsta inflācija. Nenoliedzami tam visam līdzi mainās arī klientu paradumi. Vai mūsdienās klienti mēdz būt lojāli kādam zīmolam vai tirdzniecības vietai? Jā, noteikti! Dati rāda, ka zīmola lojalitātei ir pat lielāka nozīme krīzes apstākļos nekā stabilos un mierīgos laikos.
Viedokļi
16:24, 15. Dec. 2022
Šis gads uzņēmējiem, kam aktuāls imports un eksports un kas iepriekšējos gados veiksmīgi strādāja ar Neatkarīgo Valstu Sadraudzības tirgiem, nāca ar jauniem izaicinājumiem. Līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, daudzas preces ir kļuvušas par sankcionētām, turklāt komersantiem rūpīgi jāizvērtē, kas īsti ir viņu darījumu partneri. Ar ko uzņēmējiem jārēķinās šajā jomā? To intervijā skaidro Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls.
Intervija
06:00, 14. Dec. 2022
Eiropas Centrālā banka aktīvi cenšas nepieļaut noturīgas inflācijas veidošanos un tādēļ ceļ kredītprocentu likmes – tā sabiedrībā tiek skaidrota daudziem nepatīkamus pārsteigumus radījusī bankas politika. Vienlaikus rodas jautājumi par to, kā šāds solis ietekmē uzņēmējus un kā tas ietekmēs tautsaimniecību ilgtermiņā. Un, protams, aktuāls paliek jautājums – vai Euribor likmju palielināšana tiešām mazina inflāciju, vai arī notiek gluži pretējs process?
Viedokļi
06:00, 13. Dec. 2022
Sākoties krīzei ekonomikā un ciešot iedzīvotāju maksātspējai, ļoti ātri šādus procesus izjūt tirdzniecībā strādājošie uzņēmumi, tostarp lielie tirdzniecības centri, jo, vienkārši sakot, iedzīvotāji ir gatavi tērēt mazāk. Atzīstot ievērojamo energokrīzes, ko izraisījis Krievijas iebrukums Ukrainā, ietekmi un tādējādi nepieciešamību veikt taupības pasākumus, tirdzniecības centra "Domina Shopping" direktore Dina Bunce vienlaikus piebilst, ka cilvēku iepirkšanās paradumi vēl nav mainījušies.
Intervija
06:00, 7. Dec. 2022
Intervijā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents, Biznesa augstskolas “Turība” Attīstības padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis par to, kāpēc mūsu valstij nepieciešama enerģētikas tirgus decentralizācija, kā palīdzēt mazajam biznesam, un kāpēc algu pieaugums tuvākajā nākotnē nav gaidāms.
Intervija
06:00, 30. Nov. 2022
Ārvalstu tūristi ir nobijušies no ģeopolitiskās situācijas un atsakās no atpūtas Latvijā, uzskatot, ka šeit nav droši, jo dzīvojam līdzās divām agresorvalstīm – šādus signālus tūlīt pēc Krievijas iebrukuma deva Latvijas viesnīcu nozare. Kā vairāku mēnešu laikā ir izmainījusies situācija, kā nozare sadzīvo ar augstajām energoresursu cenām un inflāciju, un kādi ir tās tālākie plāni, intervijā skaidro Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste.
Intervija
06:00, 23. Nov. 2022
Nekustamā īpašuma nozare Latvijā ir tā, kas uz savas "ādas" izjūt jebkuras svārstības tautsaimniecībā, nemaz nerunājot par krīzi. Tā tas ir noticis arī šobrīd, kad joprojām turpinās Krievijas uzsāktais karš Ukrainā, kas atstājis būtiskas sekas uz mūsu valsts energoresursu cenām, kas nevar neietekmēt īpašumu iegādi. Tiesa gan, nozares uzņēmēji vēl ir piesardzīgi ar secinājumiem.
Viedokļi
06:00, 17. Nov. 2022
Līdz ar Krievijas īstenoto karu Ukrainā daudzās jomās, tostarp pārtikas pārstrādē, darbu būtiski sarežģīja gan piegādes ķēžu pārrāvumi, gan lielā inflācija. Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure intervijā atzīst – tik liels sadārdzinājums kā šobrīd vēl nekad nav bijis.
Intervija
06:00, 16. Nov. 2022
Kā mazumtirgotājus ietekmē straujais cenu kāpums, kādu ietekmi rada paaudžu maiņa, un kādas ir perspektīvas, ja telpu īpašnieks ne tikai negrib samazināt īres cenu, bet gluži pretēji – vēlas to strauji palielināt? Par to intervijā vaicājām veikalu tīkla "Lats" valdes priekšsēdētājam Raimondam Okmanim.
Intervija
06:00, 9. Nov. 2022
Uzņēmējdarbība ir vilinoša iespēja – kāpēc gan pašam nekļūt par sava laika, resursu un ideju saimnieku? Tiesa, tā ir arī liela atbildība un nereti – milzīgas investīcijas, lai vispār kaut ko uzsāktu, īpaši tādās jomās kā veikala vai kafejnīcas atvēršana. Vienkāršāks ceļš nekā privāta zīmola veidošana ir franšīzes iegāde, kas pasaulē kļūst par arvien populārāku veidu, kā uzsākt savu biznesu. Franšīzes var būt dažādas, tomēr visām ir kas kopīgs – tas ir bizness, kas balstīts attiecībās – ar franšīzes devēju, savu komandu, klientiem un vietējo kopienu.