Lai kosmētikas līdzekli ražotu, jāievēro ne tikai kosmētikas līdzekļu ražotāju pienākumi, kosmētikas līdzekļa lietas izveides nosacījumi, bet arī virkne citu nosacījumu kosmētikas līdzekļa reklamēšanā un kosmētikas līdzekļa palaišanā tirgū. Kādi tie ir? Skaidrojam!
Juridiski padomi
06:00, 20. Feb. 2024
Turpinot janvārī aizsākto tēmu par uzņēmumu ilgtspējas jautājumiem, apskatīsim uzņēmumu ietekmi uz apkārtējo vidi, kas ir fundamentāla ilgtspējas daļa.
Uzņēmuma vadība
06:00, 19. Feb. 2024
Lasītājs jautā: Uzņēmums vēlas pārdot savus pakalpojumus – datorprogrammu – tīmekļa vietnē. Datorprogrammu klients iegūst failā veidā, kuru pats instalē sev piederošā datortehnikā. Vai šajā gadījumā ar klientu ir slēdzams distances līgums? Un vai klients, kurš izmantos šo datorprogrammu savas saimnieciskās darbības vajadzībām tiks uzskatīts par “patērētāju” Patērētāju tiesību aizsardzības likuma izpratnē? Vai šajā gadījumā līgumā ir jāparedz atteikuma tiesības?
Juridiski padomi
06:00, 15. Feb. 2024
Jebkurā uzņēmumā neatņemama komercdarbības sastāvdaļa ir darījumu slēgšana. Šajā procesā var būt iesaistītas vairākas personas. Ierasti uzņēmuma vārdā līgumus slēdz paraksttiesīgie valdes locekļi, prokūristi vai komercpilnvarnieki. Kādos gadījumos valdes loceklis ir atbildīgs arī par tiem līgumiem, kurus viņš personīgi nav parakstījis? Kā mazināt atbildības iestāšanās riskus, lai izvairītos no iespējamiem strīdiem un sarežģījumiem nākotnē?
Klausies
Uzņēmuma vadība
09:00, 14. Feb. 2024
Kopīpašums ir mūsu realitāte, kas ik dienas veidojas no jauna – ne tikai savstarpēju darījumu ceļā, bet arī mantošanas gadījumā. Tieši mantojuma sadales rezultātā vai laulības šķiršanas laikā izveidotie kopīpašumi visbiežāk rada grūtības to saimniekiem gan ikdienā, gan domājot par pārdošanu. Kā rīkoties, kad vadzis ir lūzis vai radusies vēlme atbrīvoties no īpašuma, jo tas vienkārši kļuvis lieks?
Klausies
Juridiski padomi
06:00, 13. Feb. 2024
Kad esam iepazinušies ar kosmētikas līdzekļu ražotāju pienākumiem, par kuriem stāstījām iepriekšējā rakstā “Kosmētikas līdzekļu ražotāju pienākumi”, laiks pievērsties kosmētikas līdzekļa lietai. Kas tajā jāraksta, kas – jāapliecina? Skaidrojam!
Juridiski padomi
09:00, 6. Feb. 2024
Laikā, kad visapkārt arvien straujāk notiek pārmaiņas, arī uzņēmumos biežāk izskan jautājums – varbūt vajag mainīt stratēģiju? Ko nozīmē stratēģijas maiņa, kā to īstenot?
Klausies
Uzņēmuma vadība
06:00, 5. Feb. 2024
Lasītājs jautā: Persona mantojusi vairākas sabiedrības kapitāldaļas, kuras vēlas pārdot. Uzņēmumam ir vēl trīs kapitāldaļu īpašnieki. Mantotajām kapitāldaļām atrasts pircējs – fiziska persona. Vai kapitāldaļu īpašnieks ir tiesīgs pārdot mantotās uzņēmuma daļas, neievērojot pirmpirkuma tiesības?
Klausies
Juridiski padomi
09:00, 1. Feb. 2024
Dinamiskā un konkurētspējīgā uzņēmējdarbības vidē uzņēmumi pastāvīgi meklē veidus, kā atšķirties un piesaistīt patērētāju uzmanību. Viens no spēcīgiem instrumentiem, kas ir pierādījis savu spēju mainīt spēles noteikumus, ir dizaina izmantošanas stratēģija, kas atbalsta uzņēmuma misiju un mērķus.
Mārketings
06:00, 1. Feb. 2024
Vai tas, ka valdes loceklis balso “pret”, ietekmē viņa turpmāko amata pildīšanas gaitu? Vai balsošana “pret” atbrīvo valdes locekli no atbildības par pieņemto lēmumu, ja uzņēmumā ir vairāki valdes locekļi?
Klausies
Uzņēmuma vadība
06:00, 29. Jan. 2024
Lasītājs jautā: Uzņēmums (sabiedrība ar ierobežotu atbildību), kurš nodarbojas ar ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, vēlas paplašināt iespējas baudīt viņu gatavoto ēdienu. Tiek izskatīta iespēja pievienoties "Wolt" vai "Bolt Food" platformai. Vai tirdzniecība šajās platformās jāreģistrē kā struktūrvienība? Vai tad, ja uzņēmums plāno izmantot abu platformu pakalpojumus, ir jāreģistrē divas struktūrvienības?
Klausies
Juridiski padomi
06:00, 25. Jan. 2024
Gandrīz katrs uzņēmējs vismaz reizi ir saskāries ar aizdevuma līgumu, tāpēc skaidrojam, kas tas ir, kāda informācija tajā jāiekļauj un vai vienmēr jāpiemēro procentu likme.
Juridiski padomi
09:00, 24. Jan. 2024
Lasītājs jautā: Uzņēmums bija sarunājis iegādāties intelektuālā īpašuma objektu – patentētu dizainu. Tika uzsākta dokumentu noformēšana, parakstīti dokumenti. Vēlāk izrādījās, ka šajā starpposmā intelektuālā īpašuma objekta sākotnējam īpašniekam tika atņemtas tiesības uz šo dizainu, jo tās nebija atjaunotas. Kāda ir paša uzņēmuma atbildība par to, ka starpposmā netika pārbaudīta aktuālā informācija? Šī dizaina pārdevējs uzstāj, ka viņam nav bijusi informācija par to, ka viņam atņemtas tiesības uz konkrēto dizainu.
Uzņēmuma vadība
06:00, 24. Jan. 2024
Senāts 2023.gada 23.novembra spriedumā lietā SKC-77/2023 atzinis, ka Ceļu satiksmes noteikumu (CSN) un pašvaldību saistošo noteikumu normas maksas stāvvietu gadījumā kļūst par autostāvvietas īres līguma noteikumiem, ciktāl tas attiecas uz publiskām ceļa zīmēm, ar kurām apzīmētas attiecīgās autostāvvietas. Kā rīkoties, ja pārceltajā brīvdienā maksas autostāvvietā novietotam auto tiek uzlikts sods?
Klausies
Juridiski padomi
06:00, 22. Jan. 2024
Karteļi jeb konkurentu aizliegtas vienošanās par cenu, klientu un tirgus sadali, dalības noteikumiem iepirkumos, kā arī citiem nosacījumiem joprojām ir izplatītākais pārkāpums konkurences tiesībās. Saskaņā ar 2023.gada grozījumiem Publisko iepirkumu likumā šobrīd pasūtītājam ir pienākums vērsties Konkurences padomē (KP), lai saņemtu tās viedokli, ja iepirkuma norisē tiek konstatētas aizliegtas vienošanās pazīmes. Kā KP izvērtē iespējamo aizliegto vienošanos?
Uzņēmuma vadība
09:00, 18. Jan. 2024