Arvien vairāk uzņēmumu cieš kiberuzbrukumos. Ikviens uzņēmums var kļūt par hakeru mērķi neatkarīgi no tā izmēra vai darbības veida. Hakeri ir ieinteresēti ne tikai lielajos finanšu un ražošanas uzņēmumos, bet arī mazos un vidējos uzņēmumos, kas apstrādā mazāk sensitīvus personas datus. Tomēr joprojām ir pārāk maz diskusiju par pasākumiem, ko darīt, lai novērstu kiberuzbrukumu, un pareizo rīcību pēc uzbrukuma. Apskatīsim biežāk pieļautās kļūdas un padomus, kā no tām izvairīties.

Raksta līdzautores: Santa Rubīna, SIA “Sorainen ZAB” vadošā speciāliste, Irma Kirklytė, “Sorainen” vadošā speciāliste, zvērināta advokāta palīdze, Indrė Pelėdaitė, “Sorainen” vecākā juriste.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022.gada 24.februārī Eiropā, tostarp, Latvijā, ir jūtams hakeru aktivitātes pieaugums. Saskaņā ar jaunākajiem datiem no “Ponemon” institūta, kas pēta privātuma, datu aizsardzības un informācijas drošības politiku, 68% Amerikas Savienoto Valstu uzņēmumu vadītāju uzskata, ka kiberriski pieaug. Tikmēr saskaņā ar uzņēmuma “Sophos”, kas specializējas kiberdrošības jomā, datiem, 54% uzņēmumu neuzskata, ka viņu informācijas tehnoloģiju departamenti ir pietiekami sagatavoti, lai tiktu galā ar iespējamiem kiberuzbrukumiem. Situācija ir sarežģīta, jo tikai daži uzņēmumi zina, kas būtu jādara  kiberuzbrukuma gadījumā. Skaidra rīcības plāna un informācijas trūkums par to, kā pareizi rīkoties šādā situācijā, ir cēlonis kļūdām, kas uzņēmumam izmaksā dārgi.