Lai atdotu naudu, kas šobrīd tiek tērēta valsts atbalsta nodrošināšanai Covid-19 pandēmijas skartajiem uzņēmumiem, vajadzēs rūpēties par straujāku ekonomisko attīstību Latvijā un būs jāceļ arī nodokļi. Savukārt attiecībā uz darbaspēka nodokļu sloga mazināšanu tālāk par diskusijām tā arī netiekam. Par to intervijā – viens no pirmajiem atjaunotās Latvijas Republikas finanšu ministriem, ekonomists Uldis Osis.
Intervija
07:00, 7. Jūl. 2021
Vai ir iespējams izprintēt māju, kāpēc ir svarīgi sadarboties zinātnei ar biznesu, un kā tas viss var uzlabot Latvijas uzņēmēju konkurētspēju pasaules tirgos? Šos jautājumus šogad lika uzdot pašmāju uzņēmums “Sakret”, kas sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti izveidoja 3D betona drukāšanas zinātnisko laboratoriju, tādējādi liekot pamatus novatorisku tehnoloģiju izmantošanai būvniecībā.
Intervija
07:00, 30. Jūn. 2021
Pārtikas pārstrāde allaž ir bijusi viena no būtiskākajām nozarēm Latvijā, tāpēc likumsakarīgs ir jautājums – kā šo jomu ir skārusi jau vairāk nekā gadu ilgstošā Covid-19 pandēmija un tās izraisītā ekonomiskā krīze?
Viedokļi
07:00, 21. Jūn. 2021
Kāpēc politiķiem nav labi pieņemt augstprātīgus lēmumus, un cik svarīgi, lai dažādi ierobežojumi būtu ne tikai epidemioloģiski pareizi, bet arī loģiski izskaidroti un ar saprātīgu termiņu? Par to intervijā stāsta Latvijas Universitātes lektors, konstitucionālo tiesību eksperts un kādreizējais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris.
Intervija
07:00, 21. Jūn. 2021
Tehnoloģiju ieviešana darba vietā mēdz atņemt darbinieku autonomiju, pārveidojot viņus par galdā iebūvētiem robotiem, apgalvoja amerikāņu politekonomists Harijs Bravermans (Harry Braverman) 1974. gadā. Tā vai citādi, šodien mums katram ir savs viedoklis par šo atziņu. Esam kļuvuši par lieciniekiem tiešsaistes saziņas platformu uzlabojumiem, kurus veicināja izmaiņas biznesa ārējā vidē.
Viedokļi
07:00, 16. Jūn. 2021
Pandēmijas laikā ir cietušas dažādas tautsaimniecības nozares, bet būvniecību nekādi nevar pieskaitīt pie tām – salīdzinot ar 2019. gadu, nozares kopējais apgrozījums pērn pat nedaudz pieauga. Vienlaikus, pēc Valsts ieņēmumu dienesta datiem, nodokļu ieņēmumi no būvniecības nozarē strādājošajiem uzņēmumiem netiek līdzi apgrozījuma kāpumam, turklāt daļa kompāniju pat vērsušās pie valsts, prasot dīkstāves pabalstus un grantus apgrozāmo līdzekļu kompensēšanai. Kas īsti notiek būvniecības nozarē?!
Viedokļi
07:00, 9. Jūn. 2021
Mēs dzīvojam inovāciju ērā. Latvija ir viena no šobrīd nedaudzām jeb 18 pasaules valstīm, kur 5G tīkls ar tā ievērojamo ātrumu un citu funkcionalitāti būs pieejams komerciālām vajadzībām. Šis resurss ir informācijas pārraides vide, kas var būtiski paātrināt dažādus procesus, tostarp medicīnas un veselības aprūpes digitālo transformāciju. Latvijai ir visas iespējas īstenot savu potenciālu arī šajā jomā, bet tam mums jāstiprina inovāciju ekosistēma, jānovērtē 5G potenciāls veselības aprūpē un jāpanāk digitālā transformācija medicīnā, lai nākotnē izvairītos no pieprasījuma un pieejamības disbalansa, ko piedzīvojām Covid-19 ēnā.
Viedokļi
10:36, 3. Jūn. 2021
Intervijā ar Modrīti Johansoni, zvērinātu revidenti, SIA "JOHANSONE UN PARTNERI" vadītāju, nonākam pie secinājuma, ka revidenta profesija ir līdzīga žurnālista darbam. Ir jāievāc maksimāli daudz informācijas, ir jāprot klausīties, pamanīt un secināt. Modrīte šajā jomā darbojas jau pietiekami ilgi, lai visas šīs maņas jau būtu labi uztrenētas. Kādi ir viņas novērojumi par grāmatvedības nozari Latvijā?
Intervija
07:00, 2. Jūn. 2021
Mūsu kaimiņvalsts Baltkrievijas rīcība, piespiežot Minskā nosēsties aviokompānijas "Ryanair" pasažieru lidmašīnai, bija bezprecedenta gadījums, kas daudzām Eiropas un arī pasaules valstīm, tostarp Latvijai, lika ieviest stingras sankcijas pret to, faktiski līdz minimumam samazinot sadarbību ar šo valsti aviācijas jomā. Ko tas nozīmē Latvijai un ar kādām sekām mums jārēķinās, par to intervijā Satiksmes ministrijas Aviācijas departamenta direktors Artūrs Kokars.
Viedokļi
07:00, 31. Mai. 2021
Covid-19 pandēmija ir skārusi dažādas nozares, un bez sekām nav palicis arī nekustamā īpašuma tirgus. Vienlaikus jāteic, ka šī pandēmija ir dažādi ietekmējusi komerciālo īpašumu un privātās dzīvojamās platības tirgu.
Viedokļi
07:00, 26. Mai. 2021
To, ka Elita Kazaine, vadītāju un komandu koučs, biznesa trenere un personāla vadības eksperte, nav “parasts” cilvēks, var pamanīt pat attālinātās sarunas laikā. Viņa nesēž pie biroja galda, kamēr runājam, bet pārvietojas, maina pozas, brīžiem kopā ar datoru notupstas uz zemes – tā iespējams vienlaikus gan sarunāties, gan parūpēties par ķermeni, lai tam ilgstoši nav jāatrodas neērtā pozā. Tā ir pirmā ideja, ko varam aizņemties no Elitas. Par pārējām – turpinājumā.
Intervija
07:00, 18. Mai. 2021
Ik reizi, kad saskaramies ar apzinātu nepieciešamību paveikt kādu darbu, tiek definēti mērķi ieceres sasniegšanai. Būvniecības nozarē ir svarīgi precīzi veikt priekšizpēti attiecībā uz plānoto. Tas nozīmē, ka ir jānosaka galvenās prasības ieceres realizēšanai un jāveic būtiska priekšizpēte. Attiecībā uz dažādiem objektiem tās mēdz būt dažādas, taču nav pamata apšaubīt, ka jāizpēta reglamentējošās, tehniskās, finanšu un citas iespējas, kas atbilst pasūtītāja mērķiem, prasībām, plāniem un arī ierobežojumiem. Un nedrīkst aizmirst galvenos riskus, kas katrai iecerei var būt dažādi. Ir skaidrs, ka katrs risks var prasīt papildu naudu, kas ir jo sevišķi bīstami, ja iecere tiek realizēta ne par saviem līdzekļiem. Šajā gadījumā runa ir par bēdīgi slavenajiem gudrona dīķiem jeb Latvijas, iespējams, piesārņotāko vietu.
Viedokļi
15:00, 14. Mai. 2021
Ekonomikas ministrijas rīkotajā sapulcē par tirdzniecības nozares regulējuma maiņu Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs izvirzīja priekšlikumu ļaut darboties tirdzniecības centriem ar tirdzniecības platību līdz 35 000 kvadrātmetri, uzsverot, ka Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra eksperti jau atzinuši, ka šo tirdzniecības vietu atvēršana neradītu papildu epidemioloģiskos riskus.
Viedokļi
14:24, 14. Mai. 2021
Aizvadītais gads ar Covid-19 piešķīris jaunu aktualitāti vārdam “mājsaimniecība” un izgaismojis visdažādākos mājsaimniecību jeb ģimeņu modeļus. Vienlaikus pandēmijas apstākļos daudziem nereti saplūst robežas, kur beidzas darbs un sākas laiks ģimenei. Cilvēki cenšas to nodalīt, un tam tā ir jābūt, bet vienlaikus tas vedina apzināties vērtības, kas ir kopīgas gan profesionālajā, gan ģimenes dzīvē, un pārdomāt, kā ģimenes vērtību pārnešana uz profesionālo vidi var palīdzēt stiprināt uzņēmuma iekšējo kultūru.
Viedokļi
08:59, 12. Mai. 2021
Tūrisms ir viena no nozarēm, kas Covid-19 pandēmijas krīzes dēļ cietusi visvairāk, turklāt jau faktiski no pirmās ārkārtējā stāvokļa dienas pērn pavasarī, kad tika noteikti ceļošanas ierobežojumi gan uz Latviju, gan ārpus tās.
Viedokļi
07:00, 11. Mai. 2021