Laiku, kopš iedzīvotājiem ir pieejamas vakcīnas pret Covid-19 vīrusu, var iedalīt divās daļās. Sākumā dažādos plašsaziņas līdzekļos bija ažiotāža, ka Latvija nav pasūtījusi pietiekamu skaitu vakcīnu, tās netiek pienācīgi ātri izvadātas pa vajadzīgajām vietām un tamlīdzīgi, bet pēc tam izrādījās – liela daļa nācijas nemaz tik ļoti neraujas vakcinēties. Tādējādi rodas jautājums – kā šis vakcinācijas stāsts ietekmē Latvijā strādājošo uzņēmumu darbu?
Viedokļi
07:00, 11. Aug. 2021
Šī intervija ir kā konfekte “Gotiņa” – īsta un garšīga. Sarunājāmies ar Keitu Lūsi, kura kopā ar saviem vecākiem – Aigaru un Baibu – vada uzņēmumu, par kuru, šķiet, Latvijā ir dzirdējis ikviens: SIA “Skrīveru pārtikas kombināts”. Keitai neapšaubāmi piemīt mūsdienīga biznesa domāšana, rūpējoties par dizaina, mārketinga un citiem jautājumiem uzņēmumā, taču vienlaikus viņa uzskata – mums ir pamats turēt augstā cieņā vēsturiskās, latviskās vērtības.
Intervija
07:00, 4. Aug. 2021
Ēnu ekonomikas apkarošana ir svarīga gan tāpēc, lai valsts gūtu pietiekami daudz līdzekļu dažādu vajadzību apmierināšanai, gan arī tāpēc, lai konkurence starp uzņēmējiem būtu godīga. Pēdējais minētais aspekts ir svarīgs, lai saprastu vienkāršu matemātiku – uzņēmējiem, kuri “ietaupa” uz nodokļu rēķina, izdevumi ir mazāki, tādējādi viņi par savu produktu var piedāvāt pievilcīgāku cenu nekā tie, kuri godprātīgi pilda saistības pret valsti.
Viedokļi
07:00, 28. Jūl. 2021
Vairāki cilvēki ikdienā uzņēmumos risina juridiskos jautājumus un saskarās ar dažāda veida grūtībām, piemēram, robiem alkohola reklamēšanas regulējumā, neinformētību par jauno Negodīgas tirdzniecības prakses aizlieguma likumu, neērtu dokumentu parakstīšanu ar citām Eiropas Savienības valstīm. Kā rīkoties, kas ir atļauts, un kas ir aizliegts? Par to intervijā – AS “Aldaris” juridiskā departamenta vadītāja Dace Pelše.
Intervija
07:00, 21. Jūl. 2021
Nav noslēpums, ka šogad daudziem būvmateriāliem ievērojami kāpušas cenas. Kā tas izskaidrojams, cik ilgi tas vēl turpināsies, un kā šāda situācija ietekmē tirgu kopumā?
Viedokļi
07:00, 19. Jūl. 2021
Tiesiskās aizsardzības process (TAP) uzņēmumiem ir kā rīks, lai izrāptos no īslaicīgas finansiālās bedres, tomēr Latvijā ne vienmēr šis process tiek paveikts kvalitatīvi. Tam par iemeslu ir gan stereotips, ka TAP ir ceļš uz maksātnespēju, kā arī nekvalitatīva plāna izstrāde, uzņēmuma komandas nespēja mobilizēt spēkus, TAP uzraugu nepietiekama iesaiste un uzraudzība. Tomēr AS “Valmieras stikla šķiedra” pierādījusi, ka šo procesu var paveikt ar pozitīvu iznākumu.
Intervija
07:30, 14. Jūl. 2021
Jau vairāk nekā gadu ilgstošā Covid-19 pandēmija, kam sekoja dažādi ierobežojumi, no kuriem daļa joprojām nav atcelti, nenovēršami ir radījusi stresainu situāciju tautsaimniecībā. Vienas nozares nīkuļo, otras – strauji attīstās, trešās – stagnē. Tas viss nevar neatstāt iespaidu uz diviem būtiskiem ekonomikas attīstību raksturojošiem rādītājiem – inflāciju un darbaspēka atalgojumu.
Viedokļi
07:00, 12. Jūl. 2021
Digitalizācijas laikmetā, no kura Covid-19 pandēmijas ietekmē izvairīties varējis vien retais, ierastos risinājumus arvien biežāk nomaina jauni inovatīvu tehnoloģiju produkti. Tirdzniecības nozarē dabisks attīstības solis ir digitālie čeki, kam gatavojas Latvija.
Viedokļi
13:53, 8. Jūl. 2021
Lai atdotu naudu, kas šobrīd tiek tērēta valsts atbalsta nodrošināšanai Covid-19 pandēmijas skartajiem uzņēmumiem, vajadzēs rūpēties par straujāku ekonomisko attīstību Latvijā un būs jāceļ arī nodokļi. Savukārt attiecībā uz darbaspēka nodokļu sloga mazināšanu tālāk par diskusijām tā arī netiekam. Par to intervijā – viens no pirmajiem atjaunotās Latvijas Republikas finanšu ministriem, ekonomists Uldis Osis.
Intervija
07:00, 7. Jūl. 2021
Vai ir iespējams izprintēt māju, kāpēc ir svarīgi sadarboties zinātnei ar biznesu, un kā tas viss var uzlabot Latvijas uzņēmēju konkurētspēju pasaules tirgos? Šos jautājumus šogad lika uzdot pašmāju uzņēmums “Sakret”, kas sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti izveidoja 3D betona drukāšanas zinātnisko laboratoriju, tādējādi liekot pamatus novatorisku tehnoloģiju izmantošanai būvniecībā.
Intervija
07:00, 30. Jūn. 2021
Pārtikas pārstrāde allaž ir bijusi viena no būtiskākajām nozarēm Latvijā, tāpēc likumsakarīgs ir jautājums – kā šo jomu ir skārusi jau vairāk nekā gadu ilgstošā Covid-19 pandēmija un tās izraisītā ekonomiskā krīze?
Viedokļi
07:00, 21. Jūn. 2021
Kāpēc politiķiem nav labi pieņemt augstprātīgus lēmumus, un cik svarīgi, lai dažādi ierobežojumi būtu ne tikai epidemioloģiski pareizi, bet arī loģiski izskaidroti un ar saprātīgu termiņu? Par to intervijā stāsta Latvijas Universitātes lektors, konstitucionālo tiesību eksperts un kādreizējais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris.
Intervija
07:00, 21. Jūn. 2021
Tehnoloģiju ieviešana darba vietā mēdz atņemt darbinieku autonomiju, pārveidojot viņus par galdā iebūvētiem robotiem, apgalvoja amerikāņu politekonomists Harijs Bravermans (Harry Braverman) 1974. gadā. Tā vai citādi, šodien mums katram ir savs viedoklis par šo atziņu. Esam kļuvuši par lieciniekiem tiešsaistes saziņas platformu uzlabojumiem, kurus veicināja izmaiņas biznesa ārējā vidē.
Viedokļi
07:00, 16. Jūn. 2021
Pandēmijas laikā ir cietušas dažādas tautsaimniecības nozares, bet būvniecību nekādi nevar pieskaitīt pie tām – salīdzinot ar 2019. gadu, nozares kopējais apgrozījums pērn pat nedaudz pieauga. Vienlaikus, pēc Valsts ieņēmumu dienesta datiem, nodokļu ieņēmumi no būvniecības nozarē strādājošajiem uzņēmumiem netiek līdzi apgrozījuma kāpumam, turklāt daļa kompāniju pat vērsušās pie valsts, prasot dīkstāves pabalstus un grantus apgrozāmo līdzekļu kompensēšanai. Kas īsti notiek būvniecības nozarē?!
Viedokļi
07:00, 9. Jūn. 2021
Mēs dzīvojam inovāciju ērā. Latvija ir viena no šobrīd nedaudzām jeb 18 pasaules valstīm, kur 5G tīkls ar tā ievērojamo ātrumu un citu funkcionalitāti būs pieejams komerciālām vajadzībām. Šis resurss ir informācijas pārraides vide, kas var būtiski paātrināt dažādus procesus, tostarp medicīnas un veselības aprūpes digitālo transformāciju. Latvijai ir visas iespējas īstenot savu potenciālu arī šajā jomā, bet tam mums jāstiprina inovāciju ekosistēma, jānovērtē 5G potenciāls veselības aprūpē un jāpanāk digitālā transformācija medicīnā, lai nākotnē izvairītos no pieprasījuma un pieejamības disbalansa, ko piedzīvojām Covid-19 ēnā.
Viedokļi
10:36, 3. Jūn. 2021