Lai mazinātu un veiksmīgāk novērstu pārkāpumus, tieši pirms diviem gadiem, t.i., 2019. gada maijā, stājās spēkā Trauksmes celšanas likums. Kādi bijuši šie divi gadi, un vai likums palīdzējis atklāt būtiskus pārkāpumus? To jautājām vienai no likuma autorēm – Inesei Kušķei.
Intervija
07:00, 5. Mai. 2021
Tirdzniecības nozares pārstāvji no Covid-19 ierobežojumiem, šķiet, ir cietuši visvairāk, tāpēc ir īstais brīdis ielūkoties, kā šobrīd klājas tirgotājiem, cik aktīvi viņi izmanto valsts sniegtās atbalsta iespējas un vai no šīs situācijas ir arī ieguvēji?
Viedokļi
07:00, 28. Apr. 2021
Jau gadu vadītāji un darbinieki atrodas radikālu pārmaiņu un krīzes situācijā. Tomēr pat šo sarežģīto laiku var pārvērst iespējā, ja vadītāji apzinās iekšējās komunikācijas spēku un tā ietekmi uz darbinieku vēlmi kļūt par organizācijas reputācijas vēstniekiem un zīmola advokātiem. Apkopoju atziņas, kādas ir darbinieku komunikācijas vajadzības krīzes laikā un kā to apkalpošana pozitīvi ietekmē uzņēmuma spēju iziet no krīzes.
Viedokļi
07:00, 23. Apr. 2021
Ilgu laiku Latvija tika dēvēta par tranzīta lielvalsti, par tiltu starp Austrumiem un Rietumiem un tamlīdzīgi. Šobrīd tiek domāts, kā glābt situāciju, kad caur Latviju plūstošo kravu apjoms ir būtiski sarucis. Kādi tam ir iemesli? Ko vajadzēja un ko vēl var darīt lietas labā? Par to intervijā – Latvijas Loģistikas asociācijas valdes priekšsēdētājs Normunds Krūmiņš.
Intervija
07:00, 21. Apr. 2021
Cik vienkārši vai sarežģīti uzņēmējiem izpildīt visas prasības, kas saistītas ar beidzamā gada laikā aktuālo tiešsaistes jeb interneta tirdzniecību? Cik reāli ievērot visas epidemioloģiskās prasības lidostās, un vai tiešām pāris dakteru komentārus var uzskatīt par zinātnisku pamatojumu kāda produkta brīnumspējām? Par to intervijā jautājām Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktorei Baibai Vītoliņai.
Intervija
07:00, 15. Apr. 2021
Covid-19 pandēmijas laikā ievērojami mainījušies daudzi iedzīvotāju uzvedības paradumi, radušās jaunas tendences, par to veikti dažādi pētījumi. Vienā no tādiem analizēta patērētāju uzvedība pagājušā gadā un ieskicētas tendences, kas turpināsies šogad.
Viedokļi
07:00, 15. Apr. 2021
Ministru kabineta apstiprinātais jaunais Atkritumu apsaimniekošanas valsts plāns ir liels un daudzsološs solis uz priekšu kopējā nozares attīstībā. Plāns paredz veidot spēcīgus atkritumu apsaimniekošanas reģionus, paplašināt dalītās vākšanas sistēmu, samazināt apglabājamo atkritumu apjomu, kā arī sakārtot citus virzienus, kas ir būtiski posmi aprites ekonomikā un ceļā uz Eiropas Savienības normu izpildi. Lai arī plāns kopumā vērtējams kā labs, ir daži procesi, kurus būtu vērtīgi plānā iekļaut jau detalizētāk un kuri vismaz pagaidām ir nedaudz atstāti novārtā, piemēram, atkritumu pārstrāde un pārstrādātā materiāla nonākšana atkārtotā tirgus apritē.
Viedokļi
14:04, 9. Apr. 2021
Jau kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas viens no aktuālākajiem ar tautsaimniecības attīstību saistītajiem jautājumiem ir par to, kā valstī organizēta īpašumu kadastrālās vērtības noteikšanas sistēma, kā padarīt šo procesu iespējami efektīvāku un kāpēc tas vispār nepieciešams.
Viedokļi
07:00, 7. Apr. 2021
Katrā jomā ir vairāki cilvēki, kuru viedokli vienmēr meklējam žurnālu lappusēs, televīzijas un radio pārraidēs un interneta portālos, jo viņu pieredze un domāšanas veids pārliecina. Viens no viņiem, manuprāt, ir arī investīciju baņķieris Ģirts Rungainis. Pēc sarunām ar viņu ir pat grūti izvēlēties izceļamos citātus un virsrakstu, jo katrā teikumā ir kas vērtīgs. Lasiet lēnām!
Intervija
07:00, 31. Mar. 2021
Pagājušā gada pirmajam pusgadam noslēdzoties, investori bija piesardzīgi visās jomās, tai skaitā komercīpašumu tirgū, taču līdz gada beigām investīciju aktivitāte pārsniedza 2019. gada rādītājus. Neskatoties uz joprojām esošajām neskaidrībām par pandēmijas tālāku attīstību, investoru noskaņojums vērtējams kā pozitīvs.
Viedokļi
11:15, 30. Mar. 2021
2021. gads Latvijas tautsaimniecībai bija neparastu izaicinājumu pārvarēšanas gads. Lai arī valsts panākumu bilance joprojām izskatās diezgan labi, tā vairs nav tik laba, kāda tā bija līdz pērnā gada novembrim. Kad varētu noslēgties pandēmijas negatīvo seku vilnis? Kāpēc Latvijas ekonomikas izredzes šogad tiek vērtētas piesardzīgi?
Viedokļi
14:18, 23. Mar. 2021
Darba devējiem pašreiz ir ļoti aktuāla tēma par jauniešu profesionālās izglītības sistēmas attīstību, lai tās satura un mācību programmas tiktu saistītas ar reālām darba tirgus prasībām. Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) projekta vadītāja Jolanta Vjakse intervijā "iBiznesam" skaidro, kādēļ Latvijā nepieciešams ieviest darba vidē balstītās mācības.
Viedokļi
07:00, 18. Mar. 2021
Šobrīd daudzās jomās ir sajūta, ka jautājumu ir pat vairāk nekā atbilžu. Būtiskākais jautājums: kas notiks tālāk? Piemēram, kas notiks darbaspēka jomā, kā darba tirgu ietekmēs demogrāfija un pandēmijas laika izmaiņas? Lai uzzinātu būtiskāko par darba tirgus attīstības perspektīvām, uz sarunu aicinājām Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktoru Imantu Lipski.
Intervija
07:00, 16. Mar. 2021
Šābrīža aktuālākie un miljonu vērtie jautājumi, uz kuriem atbildes nav nevienam, ir: kāda izskatīsies pasaule pēc pandēmijas, vai Covid-19 kādreiz izzudīs pavisam, vai mēs turpināsim dzīvot zem vīrusa Dāmokla zobena visu mūžu? Lielais nezināmais ir, cik efektīvas būs vakcīnas attiecībā uz jaunām vīrusa mutācijām un cik ilgi tās nodrošinās antivielas organismā.
Viedokļi
07:00, 15. Mar. 2021
Dažu negodprātīgu uzņēmēju dēļ pašreiz tiek izskatīts jautājums par Sociālā uzņēmuma likuma grozījumiem, pilnveidojot un precizējot statusa piešķiršanai izvirzītās prasības, tostarp iekļaujot terminu – nevainojama reputācija. Tas varētu kalpot kā viens no priekšnoteikumiem, lai darbotos šajā jomā, iegūstot papildu labumus, ko var saņemt šāda veida uzņēmēji.
Viedokļi
07:00, 4. Mar. 2021