Latvijas rūpniecībā vērojama izaugsme, līdz ar to arī energoresursu patēriņš nepārtraukti pieaug. Diemžēl uzņēmumi ražošanas jaudu palielināšanai nereti izvēlas ērti pieejamos, bet dārgos un klimatam nedraudzīgos fosilos energoresursus. Kas mainījies, stājoties spēkā Energoefektivitātes likumam?
Uzņēmuma vadība
06:59, 3. Nov. 2021
Mūsu ikdienā parādās arvien vairāk dažādu elektronisko pakalpojumu un iespēju, tādēļ rodas arī situācijas, kad ārvalstniekiem ir problēmas piekļūt Latvijas elektroniskajiem pakalpojumiem vai elektroniski parakstīt dokumentu. Tiem, kam ir Latvijā izdotas personas apliecības un Latvijas drošais elektroniskais paraksts, viss ir vienkārši. Bet kā rīkoties ārvalstniekiem, kuru biznesa vai citas aktivitātes Latvijā saistītas ar nepieciešamību izmantot Latvijas elektroniskos pakalpojumus?
Juridiski padomi
06:59, 2. Nov. 2021
Daudzos uzņēmumos īpaši aktualizējies jautājums par biznesa nepārtrauktību. Arī viena no pasaules vadošajām apdrošināšanas kompānijām “Allianz Global Corporate & Specialty” aptaujājusi vairākus tūkstošus risku pārvaldības ekspertu, lai noskaidrotu šāgada galvenos riskus uzņēmējiem, – likumsakarīgi, ka šogad par būtiskāko risku tiek uzskatīta pandēmija. Labā ziņa – pret biznesa pārtraukšanas risku arī šobrīd ir iespējams apdrošināties.
Uzņēmuma vadība
06:59, 1. Nov. 2021
Zīmols ir viens no svarīgākajiem uzņēmuma aktīviem, un ar laiku tas var kļūt par lielāko vērtību. Ne visus zīmola elementus var aizsargāt tā, lai varētu aizliegt konkurentiem lietot, kopēt vai atveidot. Kurus zīmola elementus var aizsargāt, kurus noteikti vajag aizsargāt un kā to izdarīt?
Klausies
Mārketings
06:59, 29. Okt. 2021
Ziedi un dekoratīvie augi birojā, tēja un kafija – šīs, no vienas puses, ir pilnīgi pašsaprotamas lietas birojos, bet, no otras, – vai izdevumus par to iegādi var attiecināt uz saimniecisko darbību? Uzņēmēju un Valsts ieņēmumu dienesta izpratne šajos jautājumos ir atšķirīga – kas vieniem ir pašsaprotama biroja labiekārtošana, lai nodrošinātu mūsdienām atbilstošu darba vidi, tas otriem ir nodokļu objekts. Skaidrojam, ko par šo tēmu saka Valsts ieņēmumu dienests, grāmatvedības un nodokļu speciālisti.
Juridiski padomi
06:59, 28. Okt. 2021
Lai gan par datu aizsardzību un atbilstošiem piesardzības pasākumiem rakstīts un runāts daudz, tomēr pārkāpumu un kļūdu šajā jomā netrūkst. Tas, kas sākotnēji šķiet nebūtisks, vēlāk var uzņēmumam radīt lielus zaudējumus. Kas aktuāls datu aizsardzības jomā? Žurnālā “iTiesības” skaidro Arina Stivriņa, zvērinātu advokātu biroja “TGS Baltic” eksperte.
Juridiski padomi
06:59, 26. Okt. 2021
Novērošana uzņēmējiem ir svarīgs rīks, lai veiktu izmaiņas darba procesos, jo, tikai novērojot, var saprast, kas ir jāmaina vai jāpiekoriģē organizācijā. Darba vadītājam, protams, nav uzkrītoši jāskatās uz saviem darbiniekiem, bet ik pa laikam jāpavēro tie kādā situācijā, piemēram, darba pienākuma pildīšanas laikā. Ar kādām metodēm var novērot darbiniekus?
Uzņēmuma vadība
06:59, 22. Okt. 2021
Domēna vārdu virtuālajā vidē iespējams pielīdzināt mājas adresei vai pastkastītei reālajā pasaulē. Domēna vārda mērķis ir aizvest lietotāju uz mājaslapu internetā. Lai nepieļautu negodīgu konkurenci un patērētāju maldināšanu, radīti noteikumi, kas un kā var reģistrēt un lietot domēna vārdus.
Klausies
Juridiski padomi
06:59, 20. Okt. 2021
Kā veidot ilgtspējīga biznesa stratēģiju ar konkurences priekšrocību un pāriet no vārdiem pie darbiem? Vēlos piedāvāt piecu soļu pieeju, kas palīdzēs uzņēmējiem un institūciju vadītājiem izveidot pašiem savu ilgtspējas ceļa karti un radīt ilgtermiņa vērtību.
Uzņēmuma vadība
06:59, 18. Okt. 2021
Kas ikvienā uzņēmumā ir visvērtīgākais, ko var būvēt un attīstīt 20 gadus, taču sabojāt piecās minūtēs? Tā ir zīmola reputācija. Nesen dzirdēts stāsts, kad uzņēmums bija zaudējis visu – aprīkojumu, finanses, biroju, darbiniekus – un tomēr veiksmīgi atgriezās biznesā. Tas nebija brīnums. Šim uzņēmumam palīdzēja spēcīga zīmola reputācija. Klienti pieprasīja un bija tik ļoti iemīļojuši šo produktu, ka bija gatavi gaidīt, kamēr uzņēmums atsāks ražošanu.
Mārketings
06:59, 15. Okt. 2021
Sen nav pūtuši tik stipri pārmaiņu vēji kā šogad, un tie neizbēgami ietekmē arī uzņēmējdarbību. Pieredzējušiem valdes locekļiem vaigs, iespējams, nav tik drūms, jo dzīvē gūtā pieredze ir mācījusi, ka lūzuma brīži un krīzes ir arī jaunu iespēju laiks. Iespējas gan parasti paveras tiem, kuri ir gatavi riskēt. Un, lai gan dziļš viedums ir Robina Šarmas domugraudam, ka vienīgais risks ir dzīvot neriskējot, raugoties no valdes locekļa skatpunkta, ir būtiski neaizmirst par personīgās atbildības risku.
Juridiski padomi
06:59, 12. Okt. 2021
Uzņēmējdarbība un inovācijas – šie divi jēdzieni nav iedomājami viens bez otra, jo, lai veiksmīgi attīstītu savu biznesu, katrs uzņēmējs cenšas radīt kaut ko jaunu, nebijušu un inovatīvu. Īpaši šī tendence aktualizējās Covid-19 apstākļos, jo jaunā situācija lika attīstīties, piespieda domāt citādāk un darboties aktīvāk. Kas ir slowstorming jeb, latviski tulkojot, lēnā vētra? Kā to var izmantot sistemātiskai un pārdomātai inovāciju vadībai?
Uzņēmuma vadība
06:59, 11. Okt. 2021
Aizvadītajā mēnesī augstākā līmeņa "domēna.lv" reģistra un elektroniskās numurēšanas sistēmas turētājs – Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļa – aicināja domēnvārdus īpašniekus reģistrēt domēnus latviešu valodā, izmantojot diakritiskās zīmes. SIA "Sorainen ZAB" eksperti skaidro, kādos gadījumos tas varētu būt īpaši būtiski.
Juridiski padomi
12:00, 6. Okt. 2021
Bieži vien komersantiem rodas nepieciešamība izsniegt pilnvaru kādam no darbiniekiem vai kādai citai trešajai personai. Pilnvara var gan atslogot valdi, gan nodrošināt iespēju operatīvāk parakstīt dokumentus. Tomēr, izsniedzot pilnvaru, rodas jautājums, ko izvēlēties – prokūru vai komercpilnvaru? Turklāt jāpiedomā, cik plašam jābūt pilnvarojumam un kas tajā jāiekļauj.
Juridiski padomi
06:59, 4. Okt. 2021
Sociālo tīklu platformā "Instagram" uzsvars tiek likts uz fotogrāfijas vizuālo aspektu, noformējumu, līdz ar to nereti saturā tiek izmantotas dažādas apstrādes programmas, kas ievērojami uzlabo vai pat pilnībā maina attēloto cilvēka izskatu, ķermeņa aprises, sejas formu, acu un matu krāsu, kā arī balsi. Cik daudz no tā, ko mēs redzam platformā, atbilst realitātei? Vai ir kāds limits, cik daudz var pārveidot fotogrāfiju ar speciālajām programmām “Instagram” vietnē?
Mārketings
06:59, 1. Okt. 2021