"Lursoft" aprēķinājis, ka no visiem uzņēmumiem, kuri iesnieguši pārskatus par 2021.gadu, ar zaudējumiem aizvadīto gadu noslēguši 45,4%. Šo uzņēmumu kopējie zaudējumi pērn sasniedza 1,43 miljardus eiro.

Pēdējos trīs gadus ar zaudējumiem strādājusi arī nacionālā lidsabiedrība “Air Baltic Corporation”. Lai arī pērn tie bijuši uz pusi mazāki nekā gadu iepriekš, tik un tā sabiedrība “Air Baltic Corporation” 2021.gadā zaudētāju topā saglabājis 1.vietu. "Lursoft" pētījuma dati rāda, ka gaisa transporta nozarē ar zaudējumiem pagājušajā gadā strādājuši 44,4% no visiem uzņēmumiem, kas iesnieguši pārskatus par 2021.gadu. Salīdzinot ar gadu iepriekš, ar zaudējumiem strādājošo uzņēmumu skaits šajā nozarē samazinājies.

Ar zaudējumiem strādājošo uzņēmumu īpatsvars samazinājies arī citās nozarēs, kuras iepriekš smagi skāruši Covid-19 pandēmijas ierobežojošie pasākumi. Piemēram, izmitināšanas nozarē ar zaudējumiem 2020.gadā strādāja 61,1% no visiem pārskatus iesniegušajiem uzņēmumiem, savukārt pērn to īpatsvars samazinājās līdz 53,4%, kas ir teju tāds pats rādītājs kā pirms pandēmijas. Līdzīgi ir arī sabiedriskās ēdināšanas nozarē, kur vēl pirms Covid-19 pandēmijas izplatīšanās ar zaudējumiem strādāja 54,5% uzņēmumu, 2020.gadā to īpatsvars palielinājās līdz 62,3%, bet aizvadītajā gadā atkal samazinājies līdz 51,9%.

Mazumtirdzniecības sektorā, ko pārstāv arī sabiedrība “Lidl Latvija”, ar zaudējumiem strādājošo uzņēmumu īpatsvars nav piedzīvojis tik krasas svārstības. "Lursoft" dati rāda, ka 2019.gadā ar zaudējumiem strādāja puse no visiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, 2020.gadā šādu uzņēmumu īpatsvars nozarē pieauga līdz 51,9%, bet aizvadītajā gadā samazinājās – 49,4%.

Trešais lielākais zaudējumu apmērs pērn reģistrēts nekustamo īpašumu jomā strādājošajai sabiedrībai “CG Investīcijas”, kura vienīgais kapitāldaļu turētājs ir Maltā esošais “IMG LV limited”. "Lursoft Multi" atskaites dati rāda, ka ar zaudējumiem uzņēmums strādājis visu periodu kopš tā dibināšanas 1999.gadā, kopējam zaudējumu apmēram šo gadu laikā pārsniedzot jau 20 milj. eiro.

Starp 10 lielākajiem zaudētājiem 2021.gadā atrodami arī vēl citi nekustamā īpašuma nozares uzņēmumi – “Pillar Capital” un “Delta Property”. Visu apskatīto periodu šajā nozarē ik gadu ar zaudējumiem strādājusi puse no visiem uzņēmumiem, kas iesniegusi gada pārskatus.

Cita situācija pēdējos gados bijusi, piemēram, azartspēļu nozarē, ko pārstāv arī sabiedrība “ALFOR”, kas 2021.gadā strādājis ar 13 milj. eiro lieliem zaudējumiem..

Vienlaikus, analizējot ar zaudējumiem nozarēs strādājošo uzņēmumu īpatsvaru, "Lursoft" izpētījis, ka citās nozarēs šādu uzņēmumu īpatsvars bijis vēl lielāks. Piemēram, koksa un naftas pārstrādes produktu ražošanā, citu transportlīdzekļu ražošanā, kā arī ar ieguves rūpniecību saistīto palīgdarbību nozarē ar zaudējumiem 2021.gadā strādājuši pat vairāk nekā 60% uzņēmumu. Teju 60% uzņēmumu zaudējumi pērn bijuši arī jomā, kas saistīta ar bibliotēku, arhīvu, muzeju un citu kultūras iestāžu darbību. Jānorāda gan, ka arī pirms pandēmijas, proti, 2019.gadā, ar zaudējumiem strādājošo uzņēmumu īpatsvars šajā nozarē bijis augsts – 55% (2020.gadā pieaudzis līdz 70%).

Kamēr pērn ar zaudējumiem strādāja vidēji 45,4% no visiem uzņēmumiem, bijušas arī vairākas nozares, kurās šādu uzņēmumu īpatsvars bijis zemāks.

Līdere šajā ziņā 2021.gadā bijusi veselības aizsardzības nozare, kur ar zaudējumiem strādājusi vien ceturtā daļa no visiem uzņēmumiem. Otra nozare, kurā arī ar zaudējumiem strādājošo uzņēmumu īpatsvars ir zemāks par 30%, ir lauksaimniecība. Pērn zaudējumi nozarē bijuši vien 27% no visiem uzņēmumiem, kas iesnieguši pārskatus par 2021.gadu.