Lasītājs jautā: Uzņēmuma darbība ir izbeigta ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) lēmumu. Uzņēmuma vadītāji lēmumu nesaņēma, jo ir liegtas visas pieejas sistēmām, kurās tas tika nosūtīts. Kas notiek ar uzņēmuma vadību? Vai uzņēmuma vadītājam papildu VID lēmumam jānoformē vēl kādi dokumenti? Uzņēmumam ir arī izveidojies nodokļu parāds un bankas aizdevums, kas notiek ar šīm parādsaistībām?
Juridiski padomi
06:00, 27. Mar. 2024
Atbilstoši Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumam apsaimniekošanas maksa ir izdevumi, kas saistīti ar dzīvojamās mājas pārvaldi. Ko mājas īpašnieks drīkst un ko nedrīkst iekļaut apsaimniekošanas maksā? Kādiem mērķiem pārvaldnieks drīkst izlietot izveidoto uzkrājumu?
Juridiski padomi
09:00, 7. Mar. 2024
Lasītājs jautā: Vai drīkst rīkot kartinga sacensības uz upju vai ezeru ledus, ja ūdenstilpne neatrodas dabas lieguma zonā? Vai ūdenstilpņu izmantošanas tiesības nosaka likums vai pašvaldību izdotie ūdenstilpņu lietošanas noteikumi?
Juridiski padomi
06:00, 7. Mar. 2024
Lasītājs jautā: Pērkot datoru, preces galējo cenu veido datora cena un datu nesēju atlīdzība. Kas ir datu nesēja atlīdzība, kāpēc tā uzreiz netiek iekļauta cenā? Vai šādi norādīt cenu ir korekti? Kuriem uzņēmumiem un kādos gadījumos šī atlīdzība jāizdala atsevišķi no produktu cenas? Vai tā piemērojama gan fizisku, gan juridisku personu pirkumiem?
Juridiski padomi
09:00, 6. Mar. 2024
Ēteriskās eļļas gan masu saziņas līdzekļos, gan dažādu uzņēmumu mājaslapās vai interneta tirdzniecības vietnēs tiek plaši reklamētas kā nekaitīgi un veselību veicinoši produkti. Nav šaubu, ka ēteriskās eļļas fizioloģiski un psiholoģiski iedarbojas uz cilvēka organismu, tomēr viss nav tik vienkārši, kā sākumā varētu šķist. Kas jāievēro iegūstot, marķējot un izplatot ēteriskās eļļas?
Juridiski padomi
06:00, 5. Mar. 2024
Viens no priekšnoteikumiem, lai saņemtu būvatļauju, ir būvieceres atbilstība vietējās pašvaldības teritorijas plānošanas dokumentiem – plānojumam, lokālplānojumam un detālplānojumam. Ko darīt situācijā, ja iecerētā būvniecība neatbilst pašvaldības teritorijas plānojumam? Vai, izstrādājot detālplānojumu, iespējams šo neatbilstību novērst un saņemt būvatļauju? Varbūt pareizais instruments ir lokālplānojums?
Juridiski padomi
06:00, 28. Feb. 2024
Darījumos ar juridiskām personām ierasts, ka pilnvarotie pārstāvji ir valdes locekļi, kas arī ir paraksttiesīgās personas. Taču nereti līgumos kā paraksttiesīgā persona un pilnvarotais pārstāvis tiek minēts “prokūrists”. Kas ir prokūrists? Kā kļūt par prokūristu, un kāds līgums jāslēdz? Kuros gadījumos iecelt prokūristu, nevis valdes locekli? Kādas tiesības, pienākumi un atbildība ir prokūristam?
Juridiski padomi
06:00, 26. Feb. 2024
Lasītājs jautā: Sabiedrībā ar ierobežotu atbildību ir trīs dalībnieki, visiem ir vienāds daļu skaits. Viens no dalībniekiem grib izstāties un pārdot savas daļas pārējiem. Tiks sagatavots daļu pārdošanas līgums, un sabiedrība turpinās darboties. Kā aprēķināt dalībniekam izmaksājamo daļu? Iespējams, ka izmaksājamās daļas ietvaros tiks nodots pamatlīdzeklis. Sabiedrība ir pievienotās vērtības nodokļa maksātājs. Kā būtu jānoformē dalībniekam izmaksājamā summa? Kādi nodokļi būs jāmaksā sabiedrībai, bet kādi dalībniekam, kurš izstājas?
Klausies
Juridiski padomi
09:00, 21. Feb. 2024
Lai kosmētikas līdzekli ražotu, jāievēro ne tikai kosmētikas līdzekļu ražotāju pienākumi, kosmētikas līdzekļa lietas izveides nosacījumi, bet arī virkne citu nosacījumu kosmētikas līdzekļa reklamēšanā un kosmētikas līdzekļa palaišanā tirgū. Kādi tie ir? Skaidrojam!
Juridiski padomi
06:00, 20. Feb. 2024
Lasītājs jautā: Uzņēmums vēlas pārdot savus pakalpojumus – datorprogrammu – tīmekļa vietnē. Datorprogrammu klients iegūst failā veidā, kuru pats instalē sev piederošā datortehnikā. Vai šajā gadījumā ar klientu ir slēdzams distances līgums? Un vai klients, kurš izmantos šo datorprogrammu savas saimnieciskās darbības vajadzībām tiks uzskatīts par “patērētāju” Patērētāju tiesību aizsardzības likuma izpratnē? Vai šajā gadījumā līgumā ir jāparedz atteikuma tiesības?
Juridiski padomi
06:00, 15. Feb. 2024
Kopīpašums ir mūsu realitāte, kas ik dienas veidojas no jauna – ne tikai savstarpēju darījumu ceļā, bet arī mantošanas gadījumā. Tieši mantojuma sadales rezultātā vai laulības šķiršanas laikā izveidotie kopīpašumi visbiežāk rada grūtības to saimniekiem gan ikdienā, gan domājot par pārdošanu. Kā rīkoties, kad vadzis ir lūzis vai radusies vēlme atbrīvoties no īpašuma, jo tas vienkārši kļuvis lieks?
Klausies
Juridiski padomi
06:00, 13. Feb. 2024
Kad esam iepazinušies ar kosmētikas līdzekļu ražotāju pienākumiem, par kuriem stāstījām iepriekšējā rakstā “Kosmētikas līdzekļu ražotāju pienākumi”, laiks pievērsties kosmētikas līdzekļa lietai. Kas tajā jāraksta, kas – jāapliecina? Skaidrojam!
Juridiski padomi
09:00, 6. Feb. 2024
Lasītājs jautā: Persona mantojusi vairākas sabiedrības kapitāldaļas, kuras vēlas pārdot. Uzņēmumam ir vēl trīs kapitāldaļu īpašnieki. Mantotajām kapitāldaļām atrasts pircējs – fiziska persona. Vai kapitāldaļu īpašnieks ir tiesīgs pārdot mantotās uzņēmuma daļas, neievērojot pirmpirkuma tiesības?
Klausies
Juridiski padomi
09:00, 1. Feb. 2024
Lasītājs jautā: Uzņēmums (sabiedrība ar ierobežotu atbildību), kurš nodarbojas ar ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, vēlas paplašināt iespējas baudīt viņu gatavoto ēdienu. Tiek izskatīta iespēja pievienoties "Wolt" vai "Bolt Food" platformai. Vai tirdzniecība šajās platformās jāreģistrē kā struktūrvienība? Vai tad, ja uzņēmums plāno izmantot abu platformu pakalpojumus, ir jāreģistrē divas struktūrvienības?
Klausies
Juridiski padomi
06:00, 25. Jan. 2024
Gandrīz katrs uzņēmējs vismaz reizi ir saskāries ar aizdevuma līgumu, tāpēc skaidrojam, kas tas ir, kāda informācija tajā jāiekļauj un vai vienmēr jāpiemēro procentu likme.
Juridiski padomi
09:00, 24. Jan. 2024