Digitālajā laikmetā jābūt gatavam pārkāpt noteikumus, lai nodrošinātu saviem klientiem vērtīgu produkta pieredzi. Aplūkosim, kādus ierobežojumus nepieciešams pārkāpt, lai savu lietotāju pieredzi padarītu pārsteidzošu, vērtīgu un ievērojamu!
Klausies
Mārketings
06:00, 28. Okt. 2022
Viens no galvenajiem jautājumiem, kas rodas elektromobiļu lietotājiem, ir tas, kā attiecināt uz izdevumiem elektroenerģiju, ko izlieto darbinieks, uzlādējot darba mašīnu savās mājās. Tomēr, kā izrādās, viss nav tik vienkārši un tāpat lādēt auto savās mājās darbinieks nemaz nevar! Zvērināta revidente Dace Koļesina žurnālā "iFinanses" (24.10.2022.) ir sniegusi skaidrojumu, kādiem priekšnoteikumiem jāizpildās, lai varētu izmantot darbinieka dzīvesvietas elektroenerģiju elektromobiļa lietošanai.
Juridiski padomi
06:00, 25. Okt. 2022
Lai gan sākotnēji mantojuma pieņemšanas process šķiet vienkāršs, tas ne vienmēr norit raiti, tādēļ, ja mantojuma masā ietilpst arī, piemēram, juridiskās personas kapitāla daļas vai zemnieku saimniecība, jāatceras par to pārvaldīšanu līdz mantojuma procesa pabeigšanai. Lai pārvaldība un pārreģistrācija Uzņēmumu reģistrā (UR) noritētu raitāk, skaidrojam būtiskāko – šoreiz par mantojuma masas aizgādņa darbību un iecelšanu, kā arī par mantojumā iegūto daļu iekļaušanu dalībnieku reģistra nodalījumā.
Juridiski padomi
06:00, 24. Okt. 2022
Ņemot vērā sociālo mediju platformu attīstību un arvien mērķētāku reklāmu iespējas "Meta", "Google" u.c. tīklos, tradicionālo reklāmas kanālu izmantošana mārketingā ir samazinājusies. Taču tiešais mārketings nebūt nav izzudis – īsziņu jeb SMS mārketingu, telemārketingu, e-pastu mārketingu jeb newsletters, kā arī tiešā pasta sūtījumus vairs neizmanto tik bieži, taču tie joprojām var būt efektīvi instrumenti, kā sasniegt pircējus un veicināt pirkumus.
Klausies
Mārketings
06:00, 21. Okt. 2022
Šodien arvien biežāk dzirdam tādu vārdu kā sustainability jeb ilgtspēja, bet diemžēl lielai daļai uzņēmēju tie ir tikpat saprotami kā burvju vārdi "abrakadabra". Kā šie burvju vārdi skaidroti jaunajā Korporatīvās ilgtspējas ziņošanas direktīvā, un kas uzņēmējies jāņem vērā saistībā ar tās ieviešanu?
Juridiski padomi
06:00, 18. Okt. 2022
Pēc maniem novērojumiem, vārdu "stratēģija" lieto plaši un visbiežāk nepiemēroti. Redzams, ka šis vārds, kuram ir nozīmīguma un "lielo lietu" pieskaņa, izmantots sludinājumos, kur tiek meklēti speciālisti ar stratēģisko domāšanu un izstrādes prasmēm, ikdienas darba uzdevumos, komunikācijā ar darbiniekiem, kā arī ikdienas sapulču tematos. Kas ir stratēģija, un kā uzņēmumam to izstrādāt?
Klausies
Uzņēmuma vadība
06:00, 17. Okt. 2022
Ikdienas, iknedēļas vai ikmēneša darba plāna sagatavošana – kurš variants ir efektīvākais darba plānošanai? Kā darbiniekam un vadītājam pašam sev noteikt mērķus, pienākumus un uzdevumus? Cik bieži to darīt? Cik bieži tos pārrunāt? Apkoposim padomus!
Klausies
Uzņēmuma vadība
06:00, 10. Okt. 2022
Lasītājs vaicā: "Personālsabiedrības biedri ir juridiskās personas, un tās visas tiek likvidētas – izslēgtas no komercreģistra. Kā notiek personālsabiedrības darbības izbeigšana šādā gadījumā?"
Juridiski padomi
06:00, 6. Okt. 2022
Mūsdienās uzņēmumos un organizācijās trūkst būtiskas un bieži vien neaizpildītas funkcijas – kāda, kurš parūpēsies par organizācijas efektivitātes uzlabošanu. Vēsturiski efektivitātes uzlabošanai bija īslaicīga projekta raksturs: tika identificēta neefektivitāte, atrasts kāds konsultants (organizācijas iekšienē vai ārpus tās), kas to varēja "salabot", un problēma tika novērsta. Bet tagadējās sīvās konkurences apstākļos ir skaidrs, ka efektivitātes uzlabošana ir nemitīgs un nebeidzams process. Tādēļ katram uzņēmumam jeb kuģim vajag savu mehāniķi!
Klausies
Uzņēmuma vadība
06:00, 3. Okt. 2022
Lai atbildētu, kā stratēģiski pareizi reģistrēt preču zīmes, vispirms skaidri jādefinē, kas tieši ir konkrētā uzņēmuma preču zīmes, kāds būs labums no reģistrācijas un kādas ir reģistrācijas iespējas.
Klausies
Mārketings
06:00, 30. Sep. 2022
Viens no jautājumiem, uz ko kapitālsabiedrības dibinātājiem jāatbild pirms dibināšanas dokumentu sagatavošanas, ir par daļu skaitu un daļas nominālvērtību. Kādi apsvērumi jāņem vērā, izlemjot piemērotāko daļu kategoriju un vienas daļas vērtību?
Juridiski padomi
06:00, 27. Sep. 2022
Slavenie britu zinātnieki ir atklājuši, ka 85% projektu nesasniedz plānotos mērķus, neiekļaujas budžetā vai arī nenorit tā, kā plānots. Tas gan nav nekāds joks. Arī citu valstu pētnieki ir nonākuši pie līdzīgiem secinājumiem. Ja viņiem patiešām ir taisnība, tad arī jūsu projekts ir apdraudēts!
Klausies
Uzņēmuma vadība
06:00, 26. Sep. 2022
Sācies jaunais mācību gads, un pavisam drīz jau parādīsies Ziemassvētkiem veltītas reklāmas. Šis periods ir aktīvākais, reklamējot produktus bērniem, taču šim reklāmu veidam ir stingrāki legālie ierobežojumi un plašāki ētiskie apsvērumi, kas jāievēro, turklāt arī bērnu auditorija strauji mainās. Ko ņemt vērā, veidojot mūsdienīgu reklāmu bērnu precēm un pakalpojumiem?
Klausies
Mārketings
06:00, 23. Sep. 2022
Kad mani uzrunāja uzrakstīt "ievadkursu" jaunajiem uzņēmumiem par nodokļiem, šķita, ka rakstā būs tikai viens teikums, jo būtiskākais, kas jāzina uzņēmējiem par nodokļiem, – tā vai citādi, bet nodokļi ir jāmaksā! Tā ir patiesība, par kuru jaunie uzņēmēji nedomā, tāpat kā par to, ka jebkāda uzņēmējdarbība vienmēr ir saistīta ar risku, tostarp risku iekulties nodokļu parādos. Kā samazināt šo risku?
Juridiski padomi
06:00, 20. Sep. 2022
Lai uzstāšanās būtu sekmīga, ir svarīgi, pirmkārt, apzināties, kādu mērķi runātājs vēlas sasniegt, otrkārt, kādas ir klausītāju gaidas un, treškārt, kā to savienot. Taču, kad uzstāšanās notiek attāli, rodas papildu izaicinājumi. Kādi tie ir, un kā šādus izaicinājumus pārvarēt, lai arī attālinātā runa sasniegtu vēlamo efektu?
Klausies
Uzņēmuma vadība
06:00, 19. Sep. 2022