Šogad mazajiem un vidējiem uzņēmumiem ir iespēja saņemt līdz 2250 eiro dotāciju intelektuālā īpašuma priekšizpētei (IP Scan) un aizsardzībai.
Finanses
06:00, 3. Feb. 2022
Katrs uzņēmējs, kuram bankas kontā atrodas lielāka naudas summa, beidzamajā laikā ir sastapies ar situāciju, ka banka piemēro komisiju par šādas naudas glabāšanu. Ja kopsumma kopā dienas beigās pārsniedz, piemēram, “Swedbank” 300 000 eiro, “Luminor Bank” 1 000 000 eiro vai “SEB bankā” 400 000 eiro, tiek ieturēti procenti par konta atlikumu. Kāpēc ir radusies šāda prakse? Vaicājam finanšu jomas ekspertiem!
Finanses
06:00, 1. Feb. 2022
Kolektīvā finansēšana ir salīdzinoši jauns finanšu instruments, kas beidzamajos gados piedzīvojis attīstību, taču vienlaikus ir izgaismojušās arī dažādas juridiskās nianses un neskaidrības vienota normatīvā regulējuma trūkuma dēļ. Lai situāciju mainītu un sakārtotu šo nozari, pagājušā gada nogalē tika pieņemta jauna regula, ar kuru tiek ieviestas vienotas prasības pūļa finansējuma pakalpojumu sniedzējiem visā Eiropas Savienībā, tostarp arī Latvijā.
Finanses
07:00, 27. Jan. 2022
Arī 2022. gada ievadā centīšos prognozēt nākamā gada laikā sagaidāmos būtiskākos notikumus nodokļu jomā. Raksta turpinājumā – par starptautiskās nodokļu sistēmas reformu un ieskatīsimies arī tepat mūsmājās – kā mums veicas ar ēnu ekonomikas apkarošanu un kā varētu būt?
Finanses
07:00, 25. Jan. 2022
Kā jau zināms, sabiedrības ar ierobežotu atbildību (SIA) no 1. janvāra vairs nedrīkst izmantot mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātāja statusu. MUN maksātāji nevar būt arī pievienotās vērtības nodokļa maksātāji. Līdz ar to rodas daudz jautājumu par darbībām, kas jāveic šajā pārejas posmā.
Arī 2022. gada ievadā centīšos prognozēt nākamā gada laikā sagaidāmos būtiskākos notikumus nodokļu jomā. Un sākšu ar pievienotās vērtības nodokli.
Finanses
06:00, 12. Jan. 2022
Nav noslēpums, ka pamazām dzīve kļūst arvien dārgāka. Rodas nepieciešamība paaugstināt ienākumu līmeni, lai veidotu uzkrājumus. Kur ir vērts ieguldīt? Vai Covid-19 epopejas beigas ir gaidāmas? Kad pieaug hiperinflācijas riski, laiks ieguldīt zeltā, taču ne visus uzkrājumus.
Finanses
06:00, 11. Jan. 2022
Vaicā lasītājs: Fiziskā persona, kas reģistrējusies kā individuālais komersants, sniedz taksometra pakalpojumus. Vai šādā gadījumā tai jāmaksā uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis (UVTN)? Cik detalizēti jāpilda maršruta lapas, un cik procentus degvielas un pārējo izdevumu, kas saistīti ar automašīnas uzturēšanu, drīkst iekļaut saimnieciskās darbības izdevumos?
Finanses
06:59, 4. Jan. 2022
Globālajam akciju tirgum sasniedzot aizvien jaunus virsotņu punktus, taču vienlaikus pastāvot pasaules tautsaimniecības sabremzēšanās riskiem, investīcijas jāveic ar lielāku rūpību un diversificētāku pieeju.
Finanses
06:59, 29. Dec. 2021
Lai arī finanšu speciālisti un uzņēmumu vadītāji uzsver nepieciešamību plānot savas finanses, ir arī skeptiķi, kas uzskata: neko ieplānot vairākus mēnešus uz priekšu nevar, jo ir ļoti mainīga tirgus situācija. Turklāt bieži vien katram uzņēmējam savs bizness šķiet tik specifisks, ka neko plānot nav iespējams. Taisnība – katrs bizness ir ar savu specifiku, bet pieredzējuši finanšu speciālisti var atrast līdzības ar citiem biznesiem un skaitliski parādīt, ka būtiskākos elementus var saplānot.
Finanses
06:59, 21. Dec. 2021
Aplūkosim būtiskākās izmaiņas normatīvajos aktos nodokļu un grāmatvedības jomā, kas stājas spēkā ar 2022. gada 1. janvāri un jāzina katram uzņēmējam.
Finanses
06:59, 8. Dec. 2021
Vairumam no iepriekš piemērotā valsts atbalsta Covid-19 pandēmijas krīzes skartajiem uzņēmumiem pieteikumu pieņemšana bija noslēgusies jau vasaras pirmajā pusē, kad valsts atbalsta pasākumi tika būtiski samazināti vai vispār likvidēti (galvenokārt no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras). Tomēr kārtējais “lokdauns” pandēmijas laikā un valdības noteiktie darbības ierobežojumi liek uzņēmējiem atkal lūkoties valsts finansiālās palīdzības virzienā.
Finanses
06:59, 2. Dec. 2021
Būtiskākā problēma uzņēmējdarbībā ir speciālistu trūkums un jauno speciālistu sagatavotības līmenis. Vairums informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) uzņēmumu veic nozīmīgas investīcijas jauno speciālistu papildu apmācībai un kompetenču paaugstināšanai, jo digitālo prasmju trūkums ir būtisks šķērslis ceļā uz digitālo risinājumu plašāku izmantošanu privātajā sektorā. Kādi atbalsta pasākumi uzņēmējiem ir pieejami digitālo prasmju paaugstināšanai?
Finanses
06:59, 26. Nov. 2021
Eiropas Savienības iestādes uz pandēmijas notikumiem ir reaģējušas ar vēl nebijušiem finanšu lēmumiem. Ir izveidota jauna finanšu programma – Atveseļošanas fonds, kura mērķis ir palīdzēt atjaunot Eiropas ekonomiku, lai tā kļūtu zaļāka, digitālāka un elastīgāka. Norādīto mērķu sasniegšanā finansējuma saņēmēju rīcībai jāatbilst labajai praksei, līdz ar to kategoriski nav pieļaujami tā dēvētie "3K pārkāpumi": interešu konflikts, krāpšana un korupcija.
Finanses
06:59, 15. Nov. 2021
Sekojot globālajām tendencēm, kas beidzamajā laikā ir vērstas uz kapitāla pakāpenisku aizplūšanu no riskantākajiem finanšu tirgus segmentiem, arī Baltijas valstu akciju tirgi pēc straujā kāpuma iepriekš ir piedzīvojuši negatīvu cenu korekciju.
Finanses
06:59, 28. Okt. 2021