Elektroniskais dokuments jāsagatavo tieši tāpat kā papīra dokuments un jāievēro normatīvie akti, kas nosaka papīra un elektroniskā dokumenta sagatavošanu. Tas top datordrukā, izmantojot tam paredzētās lietojumprogrammas. Viena no populārākajām lietojumprogrammām ir “Word”. Elektronisko dokumentu var sagatavot jebkurš, kas sagatavo papīra dokumentu (lietvedis, sekretāre, grāmatvedis, organizācijas vadītājs u. c.), bet paraksta – paraksttiesīgā persona. Kas vēl jāzina par elektronisko dokumentu sagatavošanu un parakstīšanu?
E-dokumenti
09:00, 21. Jan. 2022
Cik ilgi ir spēkā elektroniski parakstīts dokuments un vai pienāk brīdis, kad tas zaudē juridisko spēku?
E-dokumenti
06:00, 19. Jan. 2022
Kāds faktiski izskatās vienkāršs elektroniskais paraksts? Vai tas var saturēt vārdu un uzvārdu vai arī tas var būt svītrkods, par kura atšifrējumu informācija pieejama tikai pašam dokumenta radītājam, kuru ģenerē sistēma, vai arī kāds cits veids?
E-paraksts
06:00, 14. Jan. 2022
Ja kādreiz zinājām, ka dokuments ar juridisko spēku ir tikai papīra dokuments, tad ar katru dienu elektronisko dokumentu dzīve (no radīšanas brīža līdz arhivēšanai/iznīcināšanai) paliek aktuālāka jebkurā organizācijā, jo sevišķi tajās, kurās darbinieki pāriet strādāt attālināti. Kādi ir elektronisko dokumentu veidi organizācijā?
E-dokumenti
06:00, 7. Jan. 2022
Kas ir elektroniskais dokuments? Vai par elektronisku dokumentu uzskata arī pa e-pastu saņemtu dokumenta kopiju? Ja uzņēmums no darījuma partnera uz e-pastu saņem rēķinu ar norādi "rēķins sagatavots un autorizēts elektroniski" un elektroniska rēķinu apmaiņas kārtība ir atrunāta līgumā, vai šāda rēķina izdruku papīra veidā var uzskatīt par rēķina oriģinālu? Vai uz šādā veidā pa e-pastu saņemtajiem dokumentiem ir attiecināmas Elektronisko dokumentu likuma un MK noteikumu Nr.473 normas?
Grāmatvedība
05:59, 7. Jan. 2022
Šis ir īstais laiks rīkoties organizācijām, kuras iepriekš nav saņēmušās papīra dokumentu grēdas aizvietot ar daudz ērtākajiem un drošākajiem elektroniskajiem dokumentiem. Ja organizācijā dominē biroja darbs, darbiniekiem ir datori vai viedierīces, kā arī elektrība un internets, uzņēmums ir gatavs attālinātam darbam. Kas nepieciešams un kā tas organizējams?
E-dokumenti
06:00, 23. Dec. 2021
Aizvien biežāk tiek runāts par digitalizāciju, uz ko tiecas pilnīgi visi uzņēmumi, līdz ar to varam pat apgalvot, ka šobrīd “peldam” tehnoloģijās. Taču kādas ir digitālās transformācijas metodes un ko nozīmē divu ātrumu informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumā? Par šīm un citām aktuālajām digitalizācijas tēmām plašāk informē Aldis Greitāns “Riga Business School” MBA programmu direktors.
Tehnoloģijas
06:59, 22. Dec. 2021
Jau vairākus gadus spriežam par nepieciešamību uzņēmējdarbības vidē pāriet uz digitālā formāta dokumentiem, tādējādi pasakot ardievas daudz dažādu papīru drukāšanai un staipīšanai pa dažādām valsts iestādēm. Pakāpeniski šis process notiek, taču gan uzņēmēji, gan grāmatveži, gan arī Valsts ieņēmumu dienests (VID) atzīst, ka joprojām liela daļa dod priekšroku papīra formātam, lai gan, piemēram, juridisku šķēršļu elektronisko dokumentu izmantošanai pilnā apmērā Latvijā nav.
Grāmatvedība
06:00, 20. Dec. 2021
Šobrīd visus vai teju visus personāla vadības procesus iespējams nodrošināt elektroniskajā vidē, ja vien pieejamas trīs lietas – griba, rīki un prasmes. No darba devēja gribas atkarīgs, vai un kādu programmu, t.i., rīkus, izmantot dokumentu radīšanai, uzskaitei, apritei, parakstīšanai un saglabāšanai. Piedāvājumu un iespēju ir pietiekami daudz, līdz ar to tikai no gribas un prasmēm atkarīgs, ko no tā visa izmantosim un kā strādāsim.
Darbinieki
06:00, 20. Dec. 2021
Lai veicinātu attālinātu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm un dažādu pakalpojumu sniedzējiem, uzņēmējiem ir pieejams drošs elektroniskais paraksts, ko var izmantot arī darījumos starp juridiskām un privātpersonām. Šajā rakstā apkoposim pamatinformāciju, kas pieejama par drošu elektronisko parakstu portālā "Latvija.lv".
E-paraksts
06:00, 20. Dec. 2021
Vairums strādājošo šobrīd lielāko daļu laika pavada ar datorpeli rokās un datora ekrānu acu priekšā. Lietotāji, kas vairāk par 52 stundām nedēļā funkcionē digitālajā vidē un mijiedarbojas kibertelpā, iejūtas jaunās sociālajās lomās un saskarsmes formās, kuras transformē cilvēka personību un uzvedību. Tehnoloģijas saplūst ar cilvēka ikdienu tik lielā mērā, ka robežas starp dabu, cilvēku un tehnoloģijām sāk izzust.
Tehnoloģijas
06:59, 16. Dec. 2021
Kamēr vairākums nav izmēģinājuši braukt ar elektrisko mašīnu, jau tiek prognozēts, ka to revolūcija atnāks ātrāk, nekā gaidīts, ziņo starptautiskais medijs “BBC”.
Tehnoloģijas
16:43, 26. Okt. 2021
Lai meža īpašnieki vienkāršoti varētu noskaidrot meža apsaimniekošanas darbību ietekmi uz CO2 piesaisti, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Meža konsultāciju pakalpojumu centrs Eiropas Inovācijas partnerības projektā iesniedzis ideju par individuālā saimniecību un mežaudžu līmenī lietojama oglekļa kalkulatora izstrādi. Kam tas būs izdevīgi? Primāri – visai zemkopības nozarei.
Tehnoloģijas
06:59, 20. Okt. 2021
Ikdienā pat neaizdomājamies, kādas tehnoloģijas mūsu ikdienā varētu ienākt pēc 10 gadiem. Taču zinātnieki un inženieri jau tagad cītīgi strādā un izstrādā aizvien jaunas inovācijas, lai nākamajā desmitgadē iesoļotu ar lielu vērienu. Ko mums atnesīs digitalizācijas laikmets pēc desmit gadiem? Aplūkosim vienu no Anglijas uzņēmuma inovācijām, kas, kā informē starptautiskais medijs “BBC”, ir izstrādes procesā, bet sola mainīt cilvēci!
Tehnoloģijas
13:37, 8. Okt. 2021
E-pasta vēstules ir nozīmīga ikviena uzņēmuma un iestādes ikdienas darba sastāvdaļa. Lielākā daļa biroju darbinieku ik dienu apstrādā neskaitāmas vēstules, grupē tās, atbild utt. Apkopojam būtiskākos aspektus, kas būtu jāņem vērā, raugoties uz e-pasta vēstuļu saimniecību ar informācijas tehnoloģiju eksperta acīm!
Tehnoloģijas
06:59, 28. Sep. 2021