Izmantojot tehnoloģijas, iespējams organizēt, automatizēt un sinhronizēt pārdošanas, mārketinga un klientu apkalpošanas procesus. Apskatīsim, kā ikdienas darbos var palīdzēt speciālās klientu attiecību vadības sistēmas jeb CRM.

CRM (customer relationship management) sistēma ir klientu attiecību pārvaldības sistēma, kas nodrošina pārdošanas, apkalpošanas un mārketinga procesu automatizāciju darbā ar potenciālajiem un esošajiem klientiem. Viena no zināmākajām CRM sistēmām ir "Microsoft Dynamics 365 Sales". "Dynamics" CRM sistēmu izmanto vairāk nekā 40 000 uzņēmumu visā pasaulē, tostarp arī Latvijā. Šī sistēma vairākus gadus pēc kārtas pēc pētījumu kompānijas "Gartner" datiem ir ierindojusies pārdošanas platformu līderu sarakstā.

Daudzi uzņēmēji domā, ka viņiem pietiks ar uzņēmumu resursu pārvaldības sistēmu un atsevišķu sistēmu klientu attiecību pārvaldībai nemaz nevajadzēs. Dati par klientiem un viņu darījumiem tiek glabāti uzņēmumu resursu pārvaldības vai grāmatvedības sistēmā, bet komunikācija netiek uzglabāta nekur.