Cik sabiedrībai izmaksātu atvērt jaunu ražotni, veikalu vai restorānu? Vai tās bilancē šāda summa ir pieejama jebkurā laikā? Turklāt, dibinot uzņēmumu, nepieciešams ilgs laiks, lai izveidotu to ilgtspējīgu un ienesīgu, taču franšīze ļauj to izdarīt daudz ātrāk, tikai ar saviem nosacījumiem. Kas jāzina par franšīzi un kā tas var kalpot uzņēmuma labā?
Juridiski padomi
06:59, 29. Sep. 2021
Lai gan biznesa pasaulē Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs līdz šim biežāk asociējies ar uzņēmumu reģistrēšanu, beidzamajos gados lielas izmaiņas notikušas saistībā ar tajā reģistrētās informācijas saņemšanu. Kas ir mainījies? Sīkāk aplūkosim rakstā.
Juridiski padomi
06:59, 22. Sep. 2021
Kāds lasītājs redakcijai iesūtīja jautājumu: "Sabiedrībai ar ierobežotu atbildību bija trīs īpašnieki, no kuriem viens nomira. Kā rīkoties? Vai jāgaida, kad īpašnieka mantinieks noformē mantojumu, vai arī jau iepriekš jāveic izmaiņas Uzņēmumu reģistrā?" Uz šiem lasītāja jautājumiem sniegta atbilde interneta žurnālā “iTiesības”.
Juridiski padomi
06:59, 16. Sep. 2021
Eiropas Savienība līdz 2050. gadam ir apņēmusies kļūt par pirmo klimatneitrālo bloku pasaulē. Lai to īstenotu, Eiropas Savienība 2019. gadā publicēja Eiropas zaļo kursu. Tā ieviešanai tika izstrādāta stratēģija “No lauka līdz galdam”, Aprites ekonomikas rīcības plāns, Nulles piesārņojuma rīcības plāns, Ilgtspējīgas Eiropas investīciju plāns, nupat spēkā stājies Eiropas Klimata akts, kā arī “Piemēroti 55” plāns. Kādi jauni pienākumi un ieguvumi būs uzņēmējdarbības jomā strādājošajiem?
Juridiski padomi
06:59, 13. Sep. 2021
Maksātnespējas likumā papildus uzņēmēju vidū labi zināmajam maksātnespējas procesam, kas vairumā gadījumu noslēdzas ar sabiedrības likvidāciju, līdzpastāv mazāk apgūtais, taču ekonomikai līdzvērtīgi nepieciešamais tiesiskās aizsardzības process jeb TAP. Kas jādara uzņēmumam nonākot finanšu grūtībās, un kāpēc izvēlēties TAP? Kas tuvākajā nākotnē varētu mainīties likumā?
Raksta līdzautors: Edvarts Pauls Indārs, ZAB "PricewaterhouseCoopers Legal" jurista palīgs
Juridiski padomi
07:00, 31. Aug. 2021
Vai jahtu pirkšana būs saimnieciskas darbības pamatlīdzeklis, savukārt visi jahtas uzturēšanas izdevumi – saimnieciskās darbības izdevumi? Kādi dokumenti var kalpot kā pierādījumi saimnieciskās darbības veikšanai? Izskatām lasītāja jautājumu!
Juridiski padomi
06:59, 31. Aug. 2021
Lai gan Komerclikums (KL) šā gada sākumā piedzīvoja grozījumus, ar ko paredzēja atļaut sabiedrības ar ierobežotu atbildību darbiniekiem, valdes un padomes locekļiem iegūt savā īpašumā tās daļas, likumā veikti jauni grozījumi. 2021. gada 8. jūlijā izsludināti par steidzamiem atzītie KL grozījumi, kuri stāsies spēkā 2021. gada 1. augustā.
Juridiski padomi
07:00, 23. Aug. 2021
Ar 2. augustu stājas spēkā direktīva 2019/1161/EK, kurā teikts, ka visiem autotransporta iepirkumiem jāpakļaujas jaunajām normām – 22% vieglo automobiļu iepirkumā būs jābūt “tīriem”. Ko tas nozīmē transportlīdzekļu pircējiem un pārdevējiem?
Juridiski padomi
06:59, 16. Aug. 2021
Daudzi cerēja, ka pērn pieņemtie grozījumi nodokļu likumos tomēr netiks realizēti dzīvē vai tiks pagarināts to piemērošanas termiņš, tomēr sabiedrības cerības nepiepildījās. Tādēļ šobrīd mums visiem jāsaprot, kā strādāt un dzīvot tālāk. Lai vieglāk būtu izvēlēties piemērotāko uzņēmējdarbības formu, aizsākam rakstu sēriju, kurā apskatīsim dažādu saimniecisko formu atšķirības. Sākam ar populārāko – sabiedrība ar ierobežotu atbildību.
Juridiski padomi
07:00, 6. Aug. 2021
Uzņēmumu ikdiena nav iedomājama bez dokumentu apstrādes un autentifikācijas, kam nepieciešami taisnstūra formas spiedogi, noslēgtas ģeometriskas formas zīmogi, paraksti un citas svarīgas detaļas. Kāda atšķirība starp spiedogu un zīmogu, kādās situācijās tie jāizmanto?
Klausies
Juridiski padomi
07:00, 23. Jūl. 2021
Turpinot tēmu par patentu iegūšanu, šoreiz plašāk par patentu iegūšanas procedūru saskaņā ar Eiropas Patentu konvenciju un starptautisko patentu iegūšanas procesu, izmantojot Patentu kooperācijas līgumu. Kā iegūt patentu starptautiskā līmenī, un kas jāņem vērā?
Juridiski padomi
07:00, 22. Jūl. 2021
Kā zināms, preču zīmi iespējams reģistrēt gan Latvijā, gan ārpus tās. Kā tas notiek? Kā tiek reģistrēta Eiropas Savienības un starptautiska preču zīme, kādi dokumenti nepieciešami? Noskaidrosim arī, kā preču zīmes jēdziens atšķiras no komersanta firmas nosaukuma, jo praksē abi šie termini nereti tiek jaukti.
Juridiski padomi
07:00, 13. Jūl. 2021
No 2024. gada stāsies spēkā grozījumi Komerclikumā, kas paredz virkni izmaiņu akciju sabiedrībām – gan to dibināšanā, gan pamatkapitāla palielināšanā, akcionāru sapulču norisē utt. Kā zināms, pārmaiņas ir vienkāršākas, ja tām sākam gatavoties laikus, tāpēc piedāvājam ieskatu būtiskākajās izmaiņās.
Juridiski padomi
07:00, 6. Jūl. 2021
Mūsdienās ļoti populāri apzīmējumi - "veģetārs" un "vegānisks", bet uz ko tieši tie norāda? Jāņem vērā vairāki aspekti, lai atrastu konsekventu pieeju produktu marķēšanai un produkts atbilstu noteiktajiem standartiem. Īpašu uzmanību jāpievērš ne tikai sastāvdaļām, bet arī produkta izcelsmei un ražošanas procesam.
Juridiski padomi
07:00, 29. Jūn. 2021
Kas ir patents, kam un kāpēc tas ir nepieciešams? Patenta iegūšanai Latvijā ir vairāki iespējamie varianti un noteiktas likumu prasības, kas jāizpilda, lai to iegūtu. Tas ir nepieciešams intelektuālā īpašuma veidam - jauna izgudrojuma aizsardzībai.
Juridiski padomi
07:00, 21. Jūn. 2021